Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sertab, Holding Olma Yolunda!

Şarkıcı Sertab Erener ile sevgilisi Demir Demirkan, mortgage (ipoteğe dayalı uzun vadeli gayrimenkul satın alma sistemi) danışmanlığı ve inşaat alanında faaliyet gösterecek yeni bir şirket kurdu.

Milliyet Gazetesiarkıcı Sertab Erener ile sevgilisi Demir Demirkan, mortgage (ipoteğe dayalı uzun vadeli gayrimenkul satın alma sistemi) danışmanlığı ve inşaat alanında faaliyet gösterecek yeni bir şirket kurdu.

Sözleri Demir Demirkan'a, bestesi Demir Demirkan ve Sertab Erener'e ait Every Way That I Can'le 48. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'ye ilk birinciliği kazandıran ikilinin 'ticari ortaklığı' da giderek genişliyor. Daha önce kendi mesleklerine yakın alanlarda (genel yapımcılık, müzik yapımcılığı ve halkla ilişkiler) dört şirket sahibi olan ikili, son şirketlerinde 'gayrimenkul' alanına geçerek, ticaret alanlarını genişletmiş oldu.

Mortgage aracılığı yapacak
Hem sevgili hem iş ortağı olan ikilinin son şirketinin adı Demirkan Yatırım İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret olarak belirlendi. Şirketin sermayesi 100 bin YTL. Daha önce ortak kurdukları bütün şirketlerde eşit payla ortak olan ikilinin, Demirkan Yatırım'daki pay oranları şirketle ilgili sicil kayıtları yayımlandığında görülecek.

Merkezi Cihangir Sıraselviler Caddesi'nde bulunan Demirkan Yatırım, sermaye büyüklüğü açısından önceki şirketlerden daha büyük. Oda kayıtlarında faaliyet konusu şöyle sıralandı:

İpoteğe dayalı uzun vadeli gayrimenkul satın alma sistemine (mortgage) aracılık etmek. Her türlü inşaat taahhüt işleri, konut, işyeri, ticarethane inşaatları yapmak satmak. Kendi hesabına arazi ve arsa almak. Bunlar üzerinde veya başkalarına ait arsa ve araziler üzerinde kat karşılığı binalar yapmak.

Beşinci ortaklıklarını kurdular
Erener ile sevgilisi Demir Demirkan'ın, son kurulan Demirkan Yatırım İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret ile birlikte toplam beş şirketi oldu.
Sertab Erener, annesi Yücel Erener ile birlikte, 2001 yılında Erener Uluslararası Müzik Yapım'ı kurmuştu. 25 bin YTL sermayeli bu şirkette, sermayenin 22 bin 500 YTL'lik kısmı Sertab Erener'e aitti. Anne Erener, bu şirketteki hissesini 18 Temmuz 2005'te Demir Demirkan'a devretti. Böylece Sertab Erener'in ailesine ait şirkete de Demirkan ortak oldu.
Sevgililer, yüzde 50 - 50 eşit paylarla, 2004'te Simya Müzik'i, 2005'te Simya Edisyon Danışmanlık'ı kurdu. 2006'da da Ese Halkla İlişkiler'de eşit pay sahibi oldular. Bu yıl kurulan ikinci şirket (grubun beşinci şirketi) Demirkan Yatırım İnşaat oldu. Bu arada, şirketlerinin merkezini de Bebek'ten Cihangir'e taşıdılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sertab-holding-olma-yolunda_48604.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!