Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ses Yalıtımı Zirvesi'nde Sessizlik Tüneli İlgi Gördü

Gürültü kirliliği ve ses yalıtımı konusu, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ‘Ses Yalıtım Zirvesi’nde uzman isimler tarafından tüm detaylarıyla ele alındı. Zirvede, DKM İnşaat Genel Müdürü Volkan Dikmen’in tasarımı olan ‘Sessizlik Tüneli’ ilgi gördü.

yapi.com.tr
Ses Yalıtımı Zirvesi'nde Sessizlik Tüneli İlgi Gördü

Günümüz kent yaşamında hemen herkesin olumsuz etkilendiği gürültü kirliliği ve ses yalıtımı konusu, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ‘Ses Yalıtım Zirvesi’nde uzman isimler tarafından tüm detaylarıyla ele alındı. Ses Yalıtım Zirvesi;  İZODER, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ve DKM, BASF, Bonus Wooler, Filli Boya Capatect, İzocam, Ravaber, Terrawool markalarının sponsorluğunda 16 Kasım 2016 tarihinde Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’de düzenlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile yabancı konukların da aralarında bulunduğu Ses Yalıtım Zirvesi’ne tıp, psikoloji, mimarlık ve mühendislik alanlarında uzman ve akademisyen isimler katıldı.

Zirvede, gürültünün insan yaşamına etkileri ve Türkiye’de mevcut yasal durum, çözüm önerileri konuşuldu. Uzman isimlerin de görüşlerini paylaştığı zirvede ayrıca, Ses Yalıtımının insan sağlığı ve yaşam konforuna katkısı, gelişmiş ülkelerde Ses Yalıtım konusunda neler yapıldığı, hemen her gün maruz kaldığımız gürültü düzeyleri ve bu gürültülerin psikolojik, fizyolojik ve sürekli işitme kaybı gibi sağlığa zararlı etkileri gibi konular ele alındı.

Gürültüden yalıtılmış bir bölge

DKM İnşaat Genel Müdürü ve İZODER Ses Yalıtımı Komisyon Başkan Yardımcısı Volkan Dikmen’in tasarımı olan ‘Sessizlik Tüneli’ toplantı salonu girişine kuruldu. Tünelin giriş ve çıkışında farklı tarzda ve farklı seviyelerde müzik kullanılarak seslerinin birbirine karışmadığı ve tünelin dışında 80-85 dB arası olan sesin, tünelin içerisinde ise 52-55 dB arasına düştüğü gözlemlendi. Tüm katılımcılar, gürültülü ortam ile gürültüden yalıtılmış ortam arasından geçerken büyük farkı deneyimlediler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ses-yalitimi-zirvesinde-sessizlik-tuneli-ilgi-gordu_152644.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!