Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Set, 2007'de Yüzde 8 Büyüyecek

Set Çimento ve Afyon Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Adnan İğnebekçili, 2007 yılını yüzde 8'lik büyüme oranıyla kapatacaklarını öngördüklerini dile getirerek, sektörün büyümesiyle hızla artan talebi karşılayacak bir kapasiteye sahip olduklarını belirtiyor.

Referans Gazetesiünyanın önde gelen çimento ve hazır beton üreticileri arasında yer alan İtalcementi Group'un Türkiye'deki faaliyetlerini yürüten Set Group Holding, sektörün büyüme hızına paralel bir çizgide ilerliyor. Çimento faaliyetlerini Set Çimento ve Afyon Çimento ile yürüten grubun 3.5 milyon ton seviyesinde çimento üretim kapasitesi bulunuyor. Pazar payı yüzde 8 civarında olan grup, pazarın büyümesine paralel bir performans sergiliyor.

Set Çimento ve Afyon Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Adnan İğnebekçili, 2007 yılını yüzde 8'lik büyüme oranıyla kapatacaklarını öngördüklerini dile getirerek, sektörün büyümesiyle hızla artan talebi karşılayacak bir kapasiteye sahip olduklarını belirtiyor. İğnebekçili, grup olarak planladıkları yeni yatırımlarla birlikte çevre ve maliyetleri düşürmeye yönelik yatırımlarının aralıksız sürdüğünü ifade ediyor. Grup olarak sahip oldukları kapasiteyi öncelikle tam kullanma eğiliminde olduklarını belirten İğnebekçili, "Bizim diğer kuruluşlardan farkımız üretimi çok rasyonel esaslara göre yapmamızdır. Biz yatırım yapmadan önce gerekli bütün şartları gözden geçirerek stratejik planlamamızı yaparız. Biz sektörün sadece bugününü değil, 10 yıl sonrasını da hesaplayarak yatırımlarımızı yönlendiriyoruz" diye konuşuyor.

Maliyetleri yüksek rekabet gücünü uygun bir seviyede tutmak amacında olduklarını da dile getiren İğnebekçili, "Bugün Türkiye pazarında gerçekleşen büyümeden dolayı yeni yatırım düşüncemiz ve programlarımız bulunuyor ve maliyet düşürücü yatırımlarımız da sürüyor. Bugünkü politikamız pazarın büyümesini takip etmek ve kapasitemizin el verdiği imkanlar çerçevesinde gerek bölgesel pazarlarda gerek Türkiye'de yüksek rekabet gücümüzle pazar payımızı korumak" diye konuşuyor.

Şirket, 330 milyon dolarlık ciroya sahip
Bugün 330 milyon dolarlık ciro büyüklüğüne sahip olduklarını kaydeden İğnebekçili, grupta yer alan her bir şirketin faaliyet gösterdiği alanda önemli bir konuma sahip olduğunu belirtiyor. Grup bünyesindeki şirketlerin üretim faaliyetleri hakkında bilgi veren İğnebekçili, "Afyon, Ankara, Balıkesir ve Kırklareli'nde faaliyet gösteren 4 adet çimento fabrikası ve İstanbul Ambarlı'da bulunan çimento öğütme tesisleriyle Türkiye'nin en büyük çimento üreticileri arasındayız. Grup bünyesinde yer alan Set Beton'un ise İstanbul, Ankara, Balıkesir, Bandırma, Bursa ve Trakya bölgelerinde ise 18 adet hazır beton tesisi bulunuyor. Set Beton da alanının önde gelen üreticilerinden biridir" diyor.

Marmaray Boğaz Tüp Geçişi Projesi, İstanbul Olimpiyat Stadyumu, Metrocity Projesi, Kanyon-Levent, Garanti Bankası Genel Müdürlüğü, Ankara Metrosu gibi büyük projelere de imzasını atan Set Beton, kalite ve güvenilirliğini ulusal ve uluslararası arenada kanıtlamaya devam ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/set-2007de-yuzde-8-buyuyecek_54597.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!