Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Seyrantepe'deki Turizm ve Ticaret Alanlarının İhalesi 14 Şubat'ta

Seyrantepe'de inşa edilecek turizm ve ticaret merkezinin arsası 14 Şubat 2007'de ihaleye çıkıyor. Brüt arsa alanının 46 bin, net alanın ise 29 bin 640 metrekare olarak gösterildiği ihalenin ilanı Emlak Konut'un internet sitesinde yayımlanmaya başladı. Gelir paylaşımı modeli ile 2 oturum halinde gerçekleştirilecek ihale için son güne kadar teklif

Sabah Gazetesi/Menekşe Ataselim
Seyrantepe'deki Turizm ve Ticaret Alanlarının İhalesi 14 Şubat'ta

eyrantepe'de inşa edilecek turizm ve ticaret merkezinin arsası 14 Şubat 2007'de ihaleye çıkıyor. Brüt arsa alanının 46 bin, net alanın ise 29 bin 640 metrekare olarak gösterildiği ihalenin ilanı Emlak Konut'un internet sitesinde yayımlanmaya başladı. Gelir paylaşımı modeli ile 2 oturum halinde gerçekleştirilecek ihale için son güne kadar teklif verilebilecek.

92 bin metrekare inşaat alanı

İstanbul Şişli ilçesi Ayazağa Mahallesi'nde 4 pafta, 3 ada ve 32 parsel numarası ile belirlenen arsanın emsali 2 oranında. Bu da 92 bin metrekarelik inşaat alanı anlamına geliyor. Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeli ile ihale edilecek arsa için ilk oturumda kapalı zarf usulü teklif verecek katılımcılardan uygun görülenleri ikinci oturuma katılabilecek. Galatasaray'ın kurtuluşu olarak lanse edilen spor kompleksi projesi ile ünlenen Seyrantepe'de projenin yüklenicisi olan TOKİ'nin ne kadar kazanç sağlayacağı tartışma konusu olmuştu.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ise, şubatta ihale edilecek söz konusu araziyi kastederek, "Seyrantepe'de stat dışında 92 bin metrekarelik inşaat yapılacak. Gelir paylaşımı modeli ile burada turizm ve ticaret merkezleri bulunacak. TOKİ, buradan da ciddi kar bekliyor" demişti. Seyrantepe'deki metrekare fiyatlarının 2 bin dolar olarak hesaplandığında stat dışı gelirin 180 milyon dolar olacağı öngörülmüştü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seyrantepedeki-turizm-ve-ticaret-alanlarinin-ihalesi-14-subatta_59210.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!