Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şiddet Mağduru Kadın için Stüdyo Daireler

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, konuk evlerinin dışında, TOKİ ile işbirliği yaparak şiddet mağduru kadınların çocukları ile kalabilecekleri stüdyo tipi konut yapacaklarını söyledi.

Radikal Gazetesi
Şiddet Mağduru Kadın için Stüdyo Daireler

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, konuk evlerinin dışında, TOKİ ile işbirliği yaparak şiddet mağduru kadınların çocukları ile kalabilecekleri stüdyo tipi konut yapacaklarını söyledi.

Aile Çalıştayı’na katılmak üzere Nevşehir’de bulunan Bakan Kavaf, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kavaf yaşadığı şiddet nedeniyle kadın konuk evlerinde barınmak zorunda kalan kadınlara yönelik AB ile ortaklaşa yürüttükleri bir proje ile kadınların çocukları ile birlikte kalabilecekleri stüdyo konutlar yapacaklarını anlattı. Bakan Kavaf, “Türkiye genelinde 52 kadın konuk evi var. Gidecek hiçbir yeri olmayan kadınlarımızın sokakta kalmama adına aynı zamanda onlara rehabilitasyon destek hizmeti verebileceğimiz şekilde konuk evlerimizi açıyoruz. İhtiyaç olan yerlere de tekrar açmaya devam edeceğiz. Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu, AB ile yaptığı proje kapsamında konukevlerimizden sonra kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilmesini sağlamak amacıyla çocuğu ile kalabileceği stüdyo daireleri TOKİ ile anlaşmak suretiyle inşa edeceğiz. Sığınma ve konuk evleri bir ara istasyondur aslında. Kadının sonraki hayatını düzenli hayata geçinceye kadar rehabilite edildiği, çocuğu ile birlikte güvenli bir ortamda barınmasını sağlayan bir ara istasyondur” diye konuştu.

Televizyon dizi ve filmlerinin toplumu olumlu davranışa yönlendirmek ve olumlu davranışı pekiştirmek gibi sosyal  sorumluluğunun olduğunu vurgulayan Kavaf, ancak birçok film ve dizide ters mesajlar verildiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/siddet-magduru-kadin-icin-studyo-daireler_76219.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!