Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Side’de Yıkımlar Devam Ediyor

Antalya’nın Manavgat ilçe belediyesi, Side’de tarihin gün yüzüne çıkarılması amacıyla 3 yıldır yürüttüğü Kentsel ve Arkeolojik Sit alanı içinde bulunan ruhsatsız yapıların yıkım işlemine yeniden başladı.

yapi.com.tr
Side’de Yıkımlar Devam Ediyor

Manavgat Belediyesi’nin, Side'de bir süre önce başlattığı yıkım işlemleri,  parsel sahiplerinin açtığı dava sonucunda mahkemece durdurulmuştu. Belediye tarafından yapılan savunmanın ardından mahkemenin parsel sahiplerinin yürütmenin durdurulması talepleri reddedildi. Belediye yıkım işlemlerine kaldığı yerden yeniden başladı.

Sözcü’den İsmail Akın’ın haberine göre; yıkım çalışmalarının, medyaya çarptırılarak yansıtıldığını belirten Manavgat Belediye Başkanı CHP’li Şükrü Sözen, “Dünya değerimiz olan Side, hiç kimsenin kişisel hesapları ve hırslarına kurban edilemez.” dedi.

 

 

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Sözen şunları söyledi; “Side'de tarihin gün yüzüne çıkarılması amacıyla Türkiye'ye örnek olacak bir cesaret ve emekle 3 yıldır yürüttüğümüz çalışmaların devamı niteliğindeki bu yıkım çalışmamız, medyaya çarptırılarak yansıtılmış ve bazı kişilerce olumsuz yorumlanmıştır. Yargı en doğru kararı vermiş, ilgili mahkemeye yaptığımız savunmamız üzerine işlemimizin hukuka uygun olduğu anlaşılarak 30.04.2020 tarihinde parsel sahiplerinin yürütmenin durdurulması talepleri reddedilmiş, yıkım işlemine belediyemizce bugün kaldığı yerden yeniden başlanmıştır.”

Amaçlarının Side Antik Kenti'nde tarihi korumak ve  gelecek kuşaklara ulaştırmak olduğunun altını çizen Sözen, sözlerini şöyle sürdürdü; “Belediyemizce başlattığımız çalışmalar, Türk turizmine, bölge esnafımıza ve içinde yaşayan halkımıza fayda sağlayacak yasal, Valilik ve ilgili kurumlarca onaylanmış, desteklenen adımlardır. Dünya değerimiz olan Side, hiç kimsenin kişisel hesapları ve hırslarına kurban edilemez. Manavgat Belediyesi, Side'de yürüttüğü Kentsel Tasarım Projelerine, Koruma Amaçlı İmar ve güzelleştirme çalışmalarına yasalara ve yargı kararlarına güvenerek devam edecektir.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sidede-yikimlar-devam-ediyor_179833.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!