Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Siesta Mobilya Euroleague Basketbol’un Yeni Resmi Sponsoru Oldu

Plastik mobilya sektörünün lideri Siesta, 2018-19 sezonu için, Euroleague Basketbol ve Euroleague Basketbol Final Four'un resmi sponsor ortağı oldu.

yapi.com.tr
Siesta Mobilya Euroleague Basketbol’un Yeni Resmi Sponsoru Oldu

Sektöründe global etkiye sahip, 80 ülkede faaliyet gösteren ve 500 satış noktası bulunan Siesta, üretimlerinin %70’ini ihraç ediyor. Avrupa’da, Fransa, İspanya, Yunanistan, Almanya ve İtalya başta olmak üzere İsrail, Amerika ve Avustralya gibi farklı ülkelerde yapmış olduğu yatırım ve ihracatlarla, sektöründe lider konumda yer alıyor. Tasarım ve inovasyon odağında üretimlerini gerçekleştiren Siesta, ürünlerini Türkiye’de ve yurtdışında kullanıcılarına ulaştırıyor.

Siesta Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Işıldar Euroleague Basketbol ile iş birliklerine dair, Siesta’nın 41 yıldır sektöründe güçlü, her geçen yıl global pazarda büyüyen bir marka olduğunu belirterek, Euroleague Basketbol ile ortaklığı konusunda şunları söyledi: “Siesta’nın, Avrupa’da güçlü bir pazar payına sahip olması, özellikle Türkiye, Fransa, Yunanistan, İtalya ve İspanya gibi ülkelerde önemli konumda yer alması, Euroleague Basketbol ile iş birliğimiz açısından önem taşıyor. Euroleague Basketbol maçlarının ilgili ülkelerde gerçekleşmesinin, markamızın tasarım anlayışındaki dinamiği ve Avrupa pazarındaki gelişmesi ile uyumlu olduğunu düşündük ve marka bilinirliliğimize olumlu yönde katkı sağlayacağına inanarak, Euroleague Basketbol ile iş birliğimize ilk adımı atmaya karar verdik. 2018-2019 sezonu için başlattığımız bu ortaklık ile Siesta’yı Avrupa’da temsil etmeyi amaçlıyor, gelecek yıllarda da iş birliğimizin markalaşma sürecimizi geliştireceğine inanıyoruz” dedi. Euroleague Basketbol’un desteği ile yeni yatırımlara odaklanarak, dış mekân mobilyada metal ve ahşap malzeme üretimleri gerçekleştirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Jordi Bertomeu, Tuncay Işıldar, Emre Günbay

Euroleague Basketbol CEO ve başkanı Jordi Bertomeu yaptığı açıklamada; “Siesta'yı basketbola, global etki ve vizyon yaratan bir unsur olarak bakan bir başka resmi sponsor ortağımız olarak tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Euroleague’e güvenerek iş birliğini gerçekleştiren Siesta’nın, basketbol sporunun iş sektörlerinin büyümesine ve yeni boyutlar kazanmasına aracılık eden bir spor olduğunu göstermiştir” sözleriyle anlaşmayı duyurdu.Siesta, bu iş birliği ile Euroleague Basketbol platformlarında, reklam kısımlarında ve haftanın maçlarında yer alarak, artan ulaşım gücünü daha da genişletmeyi ve 100 ülkeye ulaştırmayı hedefliyor.

*
Siesta Hakkında
1978 yılında lşılplast Plastik Sanayii ve Ticaret A.Ş. adı altında kurulmuş ve 1987 yılında plastik mobilya üretimine başlamış olan Siesta, 1993 yılına kadar Yenibosna'daki üretim tesislerinde faaliyette bulunmuştur. Firma bugün Büyükçekmece'deki 40.000 m2 alana sahip olan modern tesislerinde üretimini sürdürmektedir. Üretiminin %70'ini ihracata yönlendirmiş olan Siesta, TSE, ISO 9001:2000 ve CATAS kalite ve ürün güvenliği belgelerine sahiptir. Türkiye’de ihracatçı 1000 firma arasında yer alan Siesta, mobilya sektöründe ise en çok ihracat yapan 10 firma arasında bulunuyor. Plastik mobilyada ihracat gerçekleştiren firmalar arasında ise ilk sırada yer alıyor. Ürünlerini İtalya’da tasarlayan Siesta, İstanbul’daki fabrikasında üretimlerini gerçekleştiriyor. Üretimlerinde, esneklik ve sağlam tasarımlara odaklanırken, her mekâna uygun ürünleri, çağdaş ve dinamik renk ve tasarımları müşterilerin beğenisine sunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/siesta-mobilya-euroleague-basketbolun-yeni-resmi-sponsoru-oldu_168965.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!