Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sika Türkiye’de Üst Düzey Atama

Sika Türkiye Genel Müdürü Bora Yıldırım, 1 Mart 2018 itibariyle Sika’nın Ortadoğu Bölge Müdürü olacak.

yapi.com.tr
Sika Türkiye’de Üst Düzey Atama

İsviçre merkezli Sika Grubu, 2009 yılından bu yana Sika Türkiye Genel Müdürlüğü’nü yürütmekte olan Bora Yıldırım'ı, 1 Mart 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Ortadoğu Bölge Müdürü olarak atadı.

Sika Grubu’nun Ortadoğu Bölgesi içerisinde, Türkiye ve Orta Asya ülkelerini de kapsayan ve toplam nüfusu 580 milyon kişi olan 20 ülke ve 14 Sika şirketi bulunuyor.Yeni görevini Sika Türkiye ofisinden yürütecek olan Bora Yıldırım bu atama ile birlikte, Sika global yapılanması içerisindeki en büyük bölge olan ve 60 ülkeyi kapsayan EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi’nin Su Yalıtımı Hedef Pazar Müdürü sorumluluğunu da üstlenecek.

Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden lisans, Marmara Üniversitesi’nden MBA derecesine sahip olan Bora Yıldırım, çalışma yaşamına şantiye ve saha deneyimi ile başlayarak ardından satış mühendisi olarak yapı kimyasalları sektörüne geçti. 2000 yılında Satış & Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak katıldığı Sika Türkiye bünyesinde, 2006 yılında Bayi Dağıtım Kanalı’ndan Sorumlu İş Birimi Müdürü, 2007 yılından itibaren ise mevcut görevi ile birlikte Sika'nın IMEA (Hindistan, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi’nden Sorumlu İş Birimi Bölge Müdürü olarak da ilk global tecrübesini yaşadı.

2009 yılında gerçekleşen yeni bir atama ile de hem Sika Türkiye'nin genel müdürü hem de 10 ülkeden oluşan Türkiye Bölgesi’nin de müdürü oldu.

Türkiye’nin İnşaat Ve Yapı Malzemeleri Sektöründeki Başarısı, Memnuniyet Verici
Atama haberinin ardından, ülkemiz adına da çok büyük gurur duyduğunu belirten Yıldırım; Türkiye’nin inşaat ve yapı malzemeleri sektöründeki başarısının, global çevrelerde de gördüğü ilgi ve takdirden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.
Bora Yıldırım; “Bu alanlarda ülke olarak sahip olduğumuz deneyimlerimiz, özellikle Orta Doğu bölgesinde çok kıymetli ve birçok verimli çalışmaya da katkı sağlıyor.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sika-turkiyede-ust-duzey-atama_162758.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!