Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Silueti Bozan Binalar Tespit Ediliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harita Müdürlüğü İstanbul'un siluetini bozan binaların tespit edildiğini bildirdi.

Zamanstanbul Büyükşehir Belediyesi Harita Müdürlüğü İstanbul'un siluetini bozan binaların tespit edildiğini bildirdi. Bu yapılar ilgili mercilere bildirilerek, şehrin siluetine uygun düzenleme yapılacağı belirtildi.

Büyükşehir Harita Müdürlüğü'nün Rus haritacılara verdiği brifingde, İstanbul'un siluetini bozan binaların tespit edildiği bildirildi. Bu yapılar ilgili mercilere bildirilerek, şehrin siluetine uygun düzenleme yapılacağı belirtildi.

Uluslararası Kartografya (tematik harita) Birliği (ICA) 2. Başkanı Prof. Dr. Vladimir Tikunov ve Rus haritacılar, Büyükşehir Harita Müdür Vekili Şükrü Kengil ve diğer uzmanlardan, İstanbul'daki haritacılık çalışmaları hakkında bir brifing aldı. İstanbul Kent Haritası ile Adres Bilgi Sistemi'nin de tanıtıldığı brifingde, Harita Müdürlüğü'nün 'İstanbul Boğazı ve Tarihi Yarımada Siluet Çalışması'da anlatıldı. Proje kapsamında İstanbul'un siluetini bozan yapılarla ilgili tespit çalışmaları yapıldığını belirten Harita Müdür Yardımcısı Hasan Karacaoğlu, şehrin siluetinin haritalara işlendiğini de kaydetti.

Karacaoğlu, "Tespit çalışmalarının ardından İstanbul'un siluetini bozan yapılar Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili birimlerine bildiriliyor ve gerekli çalışmalar bu ilgili birimlerce yürütülüyor." dedi. Karacaoğlu, proje kapsamındaki çalışmaların, afet yönetimi, şehir plancılığı ve birçok alanda sağlam bir altyapı oluşturacağını da sözlerine ekledi. Harita Müdürlüğü personelinin de yer aldığı brifingde, Büyükşehir Belediyesi Harita Müdürlüğü'nün yapısı, çalışmaları ve projeleri anlatıldı, haritacılık alanında bilgi alışverişi sağlandı.

ICA 2. Başkanı Tikunov da, Büyükşehir yetkililerini, 2007'de Rusya'nın Moskova şehrinde düzenlenecek 23. Uluslararası Kartografya Kongresi'ne davet etti. Tikunov, "Rusya ve Türkiye iki komşu ülke. Bundan sonra da haritacılık alanında birlikte çalışmak isteriz."dedi. Brifingin ardından Saraçhane Belediye Sarayı'nın terasından İstanbul'u seyreden ve hatıra fotoğrafı çektiren Ruslar, daha sonra Büyükşehir Belediyesi'nin planlama çalışmalarını incelemek üzere 'İstanbul Şehircilik Atölyesi'ni de ziyaret etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/silueti-bozan-binalar-tespit-ediliyor_30919.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!