Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Şimdi de Ataşehir'e Cami Gerilimi

Kadıköy Belediyesi, İstanbul İl Mütfülüğü'nün de uygun gördüğü Ataşehir'in merkezindeki Migros'un yanında yer alan 4 bin metrekarelik alana cami yapmak için bir süre önce harekete geçti. Plan değişikliğine giden Kadıköy Belediyesi bunu Büyükşehir Meclisi'nin onayına sundu.

Akşam Gazetesib>Kadıköy Belediyesi, İstanbul İl Mütfülüğü'nün de uygun gördüğü Ataşehir'in merkezindeki Migros'un yanında yer alan 4 bin metrekarelik alana cami yapmak için bir süre önce harekete geçti. Plan değişikliğine giden Kadıköy Belediyesi bunu Büyükşehir Meclisi'nin onayına sundu. Ancak, bir süre önce Göztepe Parkı'na camii nedeniyle mahkemelik olduğu Büyükşehir Belediyesi Planlama Şubesi 'o bölgeye cami ihtiyacı yok' diyerek onay vermedi.

Belediye yapılacak bir cami için de ancak bugünkü imar planında sosyal tesis olarak yer alan 11 bin metrekarelik araziyi uygun gördü. Kadıköy Belediyesi ise bu teklife 'Sosyal tesis içinde tenis kortları da olur. Kortla cami yan yana yapılamaz diyerek karşı çıktı. Planlama Şubesi, yeni bir rapor hazırladıktan sonra konu tekrar Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görüşülecek.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 'Kadir Topbaş'la görüştüm. Çözüm için elinden geleni yapacağını söyledi. Tekrar uzun bir süreç yaşanacak gibi gözüküyor' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/simdi-de-atasehire-cami-gerilimi_49130.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!