Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sincan Metrosu Bakanlığa Kaldı

EGO Genel Müdürü Ömer Ulu, Ulaştırma Bakanlığının Ankara’daki metro yapımını üstlenmesi ve herhangi bir maddi imkansızlık yaşanmaması halinde Çayyolu ve Sincan metrolarının 2 yılda hizmete gireceğini belirtti.

Hürriyet Gazetesi
4 Sincan Metrosu Bakanlığa Kaldı

EGO Genel Müdürü Ömer Ulu, Ulaştırma Bakanlığının Ankara’daki metro yapımını üstlenmesi ve herhangi bir maddi imkansızlık yaşanmaması halinde Çayyolu ve Sincan metrolarının 2 yılda hizmete gireceğini belirtti.

Ulu, tünel kazısında kullanılan TBM (Köstebek) makinesinin Kızılay-Çayyolu hattındaki çalışmalarını tamamlaması üzerine, Karayolları Genel Müdürlüğü önündeki şantiyeye gelerek incelemelerde bulundu.

TBM makinesinin Kızılay-Çayyolu hattındaki çalışmasını bitirdiğini ve bir kilometrelik kazının ardından hattaki tünel kazma işinin sona ereceğini bildiren Ulu, bundan sonra inşaatın ve elektronik aksamın yapılacağını söyledi.

Ulu, çalışmalar sırasında zaman zaman önemli sorunlarla karşı karşıya geldiklerine dikkat çekerek, tünel çalışmaları yapılırken eğim sorunu nedeniyle Atatürk Bulvarı’nın 2 yıl trafiğe kapatılması sorunuyla karşılaştıklarını anlattı.

Türk mühendislerinin 25 metre yerin altındaki tünele makas istasyonu inşa etmeleri sayesinde bu sorunun ortadan kalktığını ifade eden Ulu, "Metro çalışmalarının Türk mühendislerin gurur verici başarılara imza atmasına vesile olmasından mutluluk duyduğunu" söyledi.

Ulu, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bir gazetecinin, "Ulaştırma Bakanlığının üstlenmesi halinde metrolar ne zaman hizmete girer?" şeklindeki sorusuna, "Ulaştırma Bakanlığı bu işin bir yerinden tutarsa, herhangi bir maddi imkansızlık yaşanmazsa Ankara’da, Çayyolu ve Sincan metroları 2 yılda hizmete girer" karşılığını verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sincan-metrosu-bakanliga-kaldi_68614.html

Read Comment Section
4 Yorum Yorum Yaz
  • Ben eryaman bölgesine yeni taşındım.metro ile yapılan ve o bölgeye yapılan eleştiriler beni geldiğim yerden soguttu.Avrupanın başkenti oldugumuz reklam ediliyor.gerçekler görülmeyince hep güzeliz. seçim var diye 700 bin nufuslu ilçeye oy almak için yağ çekiliyor. YANITLA
  • sincan metrosu muamması... 12 yıldır eryaman sincan metrosunu beklemekteyi. melih başkan şimdi devletin sözünü müjde diye açıklamakta. bugüne kadar verdiği sözlerin arkasında durmayan gökçek bundan iftihar etmekte. ve bu halkın oyunu her seçimde alarak verdiği sözleri maalesef yerine getirmedi. nihayet devlet bu işe el koyarak metronun bitirilme sözü verildi. takip ediyoruz. 1,5 yılda metro bitirilecek devley sözü havada mı kalacak yoksa seçim yakın diye halkın ağzına bir parmak bal mı çalındı. YANITLA
  • gazetelerde bugünlerde müjde diye verilen öncelikle sincan metrosu bitecek haberine hem sevindik hem de sevinemedik. yine tedirginiz. her ne kadar devlet bu işe el atsa da önümüzde seçim var diye ağzımıza bir parmak bal çalınması için söylenmesin. bu metro melih gökçek tarafından 12 senedir sürüncemede beklemede. kaç seçim geçti metro inşaatı çürümeye yüz tutmuş. 500 bin kişi ankaraya ulaşmak için kaderine terkedilmiş. zorluklarla işine gidip gelmiş.bu konuda başbakanın da sözü var.bu kez umarız biter hüsrana uğramayız. çocuklarımız 6 yaşında iken temel atıldı şimdi üniversitede. YANITLA
  • ben sincan fatih mahallesinde oturuyorum metro konusunda büyükşehir belediyesine çok kızgınım. Bu kadar milletten yıllarca oy aldı herkes metroyu 5 senede bitirecek diye sayın melih GÖKÇEĞE oy verdi ama o bizi hayalkırıklığına uğrattı. Şimdi otobüslerde rezil oluyoruz akşamları bakanlık otobüsüyle tam 2 saatte evimize varıyoruz. Sayın melih GÖKÇEK otobüsle akşam ve sabah saatlerinde yolculuk yapsın ayakta bize hak verecektir. Çoğu insan bu yüzden evini satıp mahallesini terketmek zorunda kaldı işine yakın yerlerden ya kiraya gitti ya da ev satın aldı niçin bu eziyeti bize çektiriyorsunuz bizim suçumuz ne? oy vermek mi? artık insan gibi yolculuk yapmak istiyoruz affınıza sığınarak koyun gibi üst üste istiflenerek 2 saat yolculuk yapmaktan bıktık lütfen yetkililere sesleniyorum bir an önce bizim metromuzu bitirsinler. Teşekkürler. YANITLA
4 yorumdan 4 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!