Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sini Designpreis Deutschland 2010 için Yarışıyor

MOBİ’nin A. Raşit Karaaslan tasarımı Sini Sehpa’sı Designpreis Deutschland 2010’a aday gösterildi. Almanya'nın en yüksek dereceli resmi tasarım ödülü Designpreis Deutschland, son derece titizlikle belirlenen katılım ve seçim kriterleri sebebiyle 'ödüllerin ödülü' olarak biliniyor. Alman Tasarım Konseyi (Rat für Formgebung) tarafından düzenlenen

yapi.com.tr
Sini Designpreis Deutschland 2010 için Yarışıyor

MOBİ’nin A. Raşit Karaaslan tasarımı Sini Sehpa’sı Designpreis Deutschland 2010’a aday gösterildi. Almanya'nın en yüksek dereceli resmi tasarım ödülü Designpreis Deutschland, son derece titizlikle belirlenen katılım ve seçim kriterleri sebebiyle 'ödüllerin ödülü' olarak biliniyor. Alman Tasarım Konseyi (Rat für Formgebung) tarafından düzenlenen yarışmada ödül, Alman Federal Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı’nca veriliyor.

Ödülü diğerlerinden ayıran en önemli nokta, başvuru yoluyla katılımın mümkün olmaması. Katılımcılar sadece 'aday gösterilme' yoluyla yarışmaya dahil olabiliyorlar. Adaylar, Alman Federal Bakanlıkları, Senatörler ve Federal Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirleniyor. Ayrıca bu adayların daha önceden en az bir Alman ya da bir uluslararası tasarım ödülü kazanmış olma zorunluluğu var. Aday tasarımların kalite, ergonomi, fonksiyonellik, kullanım kolaylığı, çevrecilik, yenilikçilik gibi alanlarda üstün başarı göstermiş olmaları isteniyor.

MOBİ’ye 2009 yılında Hannover’de iF Product Design Award 2009 ödülünü kazandıran Sini Sehpa, 2010 yılında da Designpreis Deutschland Tasarım Ödülü için yarışacak. 1969 yılından beri her sene üstün özelliklere sahip ürün ve iletişim tasarımlarına verilen Designpreis ödülü için Sini sehpa, Alman Federal Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından aday gösterildi.

Geçmiş yıllarda Designpreis ödülüne layık görülen firmalar arasında BMW, Adidas, Coca Cola gibi isimler var. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/sini-designpreis-deutschland-2010-icin-yarisiyor_72002.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!