Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi için 203 Milyon Lira

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Suriye sınırındaki güvenliği artıracak 'Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi'nin oluşturulması için Milli Savunma Bakanlığına 203 milyon lira ödenek aktardıklarını açıkladı

yapi.com.tr / AA
Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi için 203 Milyon Lira

Suriye sınırının 7/24 gözetlenmesi, sınırdan yasa dışı geçişlerin önlenmesi ve sınır aşan suçların engellenmesinin amaçlandığı Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi Projesi kapsamında; sınır hattına yüzlerce kilometre uzunluğunda modüler duvar, güçlendirilmiş kafes telleri, beton temelli teller, aydınlatma ve yol yapılacak. Ayrıca, söz konusu bölgedeki hudut ve devriye yolları da ıslah edilecek.

Milli Savunma Bakanlığı'na 203 milyon lira ödenek aktarıldı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, söz konusu proje için Milli Savunma Bakanlığı'na 203 milyon lira ödenek aktardıklarını söyledi. Bu parayla toplam 4 ilde 134 kilometre uzunluğunda modüler duvarla birlikte yol, aydınlatma ve güçlendirilmiş kafes tellerinin yapılacağı bilgisini veren Şimşek, Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak için gerekirse daha fazla önlemin de alınabileceğini ifade etti.

Şimşek, aktarılan ödenekle neler yapılacağına ilişkin de şu detayları verdi:

"Söz konusu ödenekle Hatay'a 24 kilometre modüler duvar, 40 kilometre yol ve 37 kilometre aydınlatma; Gaziantep'e 47 kilometre modüler duvar, 91 kilometre yol ve 62 kilometre aydınlatma; Şanlıurfa'ya 19 kilometre modüler duvar, 76 kilometre yol, 6 kilometre beton temelli tel ve 30 kilometre güçlendirilmiş kafes teli; Mardin'e de 44 kilometre modüler duvar, 32 kilometre yol, 8 kilometre beton temelli tel ve 24 kilometre güçlendirilmiş kafes teli yapılması planlanıyor".

http://www.yapi.com.tr/haberler/sinir-fiziki-guvenlik-sistemi-icin-203-milyon-lira_133719.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!