Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sinop Cezaevi'ne Otelciler Talip

'Ünlülerin hapisanesi' olarak bilinen ve Adalet Bakanlığı'nın Kültür Bakanlığı'na devrettiği Sinop Cezaevi'ne otelciler talip oldu.

Radikal Gazetesi/Tarık IŞIK
Sinop Cezaevi'ne Otelciler Talip

aili meçhul bir cinayete kurban giden Sabahattin Ali'nin "Başın öne eğilmesin / Aldırma gönül aldırma / Ağladığın duyulmasın / Aldırma gönül aldırma" dizelerini yazdığı hücrede yatmak ister misiniz?

'Ünlülerin hapisanesi' olarak bilinen ve Adalet Bakanlığı'nın Kültür Bakanlığı'na devrettiği Sinop Cezaevi'ne otelciler talip oldu. Turizmde 'temalı otellerin' ön plana çıkarılmasını öneren Türkiye Otel-ciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Seçim Aydın, şu an boş olan cezaevi için şöyle konuştu:?"Turizm çeşitliliğinin artırılması kadar konaklama kesiminin de çeşitlilik oluşturması artık kaçınılmazdır. Bu kapsamda temalı otel konseptine geçerek Türkiye'nin farklarını, konaklama sektöründe de ön plana çıkarmamız, buna uygun ürün oluşturulmasına yönelik projeler geliştirmemiz gereklidir. Bu kapsamda Sinop Cezaevi'nin değerlendirilmesini istiyoruz. Örneğin bir bölümü koğuş ve hücre olarak muhafaza edilmek suretiyle farklı bir heyecan yaşamak isteyenlere hizmet verebilir. Diğer bölümleri de oda olabilir. Orada kalmış ünlülerin isimlerini odalara/koğuşlara vermek suretiyle otele kültürel bir kimlik kazandırmak mümkündür. Hapishane yaşamını merak edenler için Sinop Cezaevi?bu şekilde dizayn edilebilir. Temalı otel kavramı çerçevesinde, dikkat çekici model, farklı ve talep doğuran bir turizm ürünü ortaya çıkarılabilir."

Ünlülerin cezaevi
Sinop Cezaevi'nde yatan bazı ünlü isimler şöyle: Refik Halit Karay, Mustafa Suphi, Ahmet Bedevi Kuran, Refii Cevat, Hüseyin Hilmi, Burhan Felek, Sebahattin Ali, Zekeriya Sertel. Yazar Nazım Hikmet ve Necip Fazıl Kısakürek'in bir süre Sinop Cezaevi'nde kaldığı söylenmekle birlikte bu konuda kesin bir belge bulunmuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sinop-cezaevine-otelciler-talip_60067.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!