Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sinpaş, İstanbul Eyüp'teki Arsa Alımının İptalini Kararlaştırdı

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., ihalesini kazandığı İstanbul İli, Eyüp İlçesi, Topçular Mahallesindeki arsa alımının iptal edilmesine karar verdiğini duyurdu.

yapi.com.tr / AA
Sinpaş, İstanbul Eyüp'teki Arsa Alımının İptalini Kararlaştırdı

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, ihalesini kazandığı İstanbul İli, Eyüp İlçesi, Topçular Mahallesindeki arsa alımının iptal edilmesine karar verdiğini duyurdu. Sinpaş'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, şirketin, İstanbul 10. İcra Müdürlüğü'nün 2009/1227 esas sayılı dosyasına istinaden 22 Kasım 2011 tarihinde 37 milyon lira bedelle ihalesini kazanmış olduğu İstanbul İli, Eyüp İlçesi, Topçular Mahallesi 69 pafta 162 ada 16 parselde kain arsaya ilişkin ihalenin gerçekleşmesinden sonra 3 ayrı dava ile ihalenin feshinin talep edildiği belirtildi.
    
İlgili kanun gereği alıcı tarafın, ihalenin feshi talep edilmiş olsa dahi belirtilen 10 günlük sürede satış bedelini nakden ödemek zorunda olduğu, ancak taşınmazın alıcı adına tescilinin davaların ret kararı ile kesinleşmesinden sonra mümkün olabildiği ifade edilen açıklamada, ''Şirketimiz; hiçbir dahli olmadığı bu davaların süresinin belirsizliği ve davaların sonucunda ihalenin feshi ihtimali söz konusu olması nedeni ile nakden ödenmesi zorunlu ihale bedelinin yatırılmamasına ve bu şartlar altında söz konusu arsanın alımının iptal edilmesine karar vermiştir'' denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sinpas-istanbul-eyupteki-arsa-aliminin-iptalini-kararlastirdi_89986.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!