Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Şirinevler'de Yan Yol Bağlantı Yoluna Karıştı, Trafik Tıkandı

İstanbul trafiğini rahatlatmak için yapılan bazı düzenlemeler, kural tanımaz minibüs-otobüs ve taksi sürücüleri ile yolu tıkadığını bile bile yollara gelişigüzel park eden vurdumduymaz özel araç sürücüleri yüzünden ulaşımın daha problemli hale gelmesine sebep oluyor.

Zaman Gazetesi/Sıtkı ÖZCAN
Şirinevler'de Yan Yol Bağlantı Yoluna Karıştı, Trafik Tıkandı

stanbul trafiğini rahatlatmak için yapılan bazı düzenlemeler, kural tanımaz minibüs-otobüs ve taksi sürücüleri ile yolu tıkadığını bile bile yollara gelişigüzel park eden vurdumduymaz özel araç sürücüleri yüzünden ulaşımın daha problemli hale gelmesine sebep oluyor.

Şirinevler'de belediye otobüslerinin yan yola girmesinin zorunlu hale getirilmesi bölgede trafiği felç etti. Buna ek olarak bir de E-5 karayolu ile Yenibosna'ya giriş yolları arasındaki bağlantılar bariyerler vasıtası ile kesilince Şirinevler-Yenibosna hattında ulaşım adeta durma noktasına geldi.

Özellikle akşam saatlerinde araçlar bir duraklık mesafeyi, yan yola sağlı sollu park eden özel araçların yolu tıkaması yüzünden 1 saatten fazla bir sürede alabiliyor. İstanbul'da toplu taşımanın önemli aktarma istasyonlarından Şirinevler-Yenibosna bölgesindeki trafik sorununa bir türlü çözüm bulunamıyor. Son yapılan uygulama ise trafiği şimdiye kadar görülmedik bir şekilde etkiledi.

Geçen hafta, önce toplu taşıma araçları için yan yola girme zorunluluğu getirildi, hemen arkasından E-5 karayolu ile Yenibosna'ya giriş sağlayan yollar arasındaki tüm bağlantılar bariyerler vasıtasıyla kesildi. Binlerce taşıtın E-5 karayolu yerine yan yolu kullanmaya çalışması trafikte uzun süreli kilitlenmeleri beraberinde getiriyor.

Ancak bu bölgede trafik akışını sağlayan yan yol, üç araç geçişine elverişli olmasına rağmen sağlı sollu park eden araçlar yüzünden tıkanıyor. Çekiciler park yapmış araçları kaldırmaya yetişemiyor. Çünkü çekicilerin kaldırdığı aracın yeri hemen bir başka araç tarafından dolduruluyor. Hiçbir sürücü de 'trafiği tıkıyorum' diye düşünmüyor. Kural tanımaz ve umursamaz sürücüler yüzünden Şirinevler-Yenibosna arasında ulaşım özellikle akşam saatlerinde 1 saatten önce sağlanamıyor. Tıka basa toplu taşıma araçları içinde bu yoğunluğa maruz kalan yolcular isyan etme noktasına geldiklerini belirterek, yetkilileri bu soruna çözüm bulmaya çağırıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sirinevlerde-yan-yol-baglanti-yoluna-karisti-trafik-tikandi_49428.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!