Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şirket, Tüketiciye ’Bizi Neden Şikáyet Ettin’ Davası Açıyor

Günümüzde, yoğun rekabetin yaşandığı sektörlerdeki çoğu firma, koşulsuz müşteri memnuniyetini ön plana çıkarıp, satış sonrası hizmetleriyle rakiplerinin önüne geçmeye çalışırken, mutsuz müşterisine, "Beni tüketici köşesine şikayet ettin, hakkında dava açıyorum" diyen de var.

Hürriyet Gazetesi/Erkan ÇELEBİünümüzde, yoğun rekabetin yaşandığı sektörlerdeki çoğu firma, koşulsuz müşteri memnuniyetini ön plana çıkarıp, satış sonrası hizmetleriyle rakiplerinin önüne geçmeye çalışırken, mutsuz müşterisine, "Beni tüketici köşesine şikayet ettin, hakkında dava açıyorum" diyen de var. Pakpen Plastik Yapı Elemanları, Edremit, Altınoluk’taki evini Pak Siding kaplatan elektrik mühendisi Günver Coşkun’u, Hürriyet’in Tüketici Köşesi’nden yardım istediği için mahkemeye vereceğini duyurdu.

Gerekçe olarak sorunun üründen değil, uygulayıcı firmanın işçilik hatasından kaynaklanmasına rağmen, tüketicinin şikayet dilekçesinde Pak Siding’i suçlayıcı ifadelerde bulunmasını gösterdi. Şirket avukatları, Coşkun’a ihtarname göndererek, şirketi haksız şekilde suçladığı için Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

İşçilikten sorumlu değiliz
Pakpen Plastik Yapı Elemanları Müşteri İşikileri yetkilisi Belgin Mataracı, Hürriyet’in Tüketici Köşesi’ne yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Günver Coşkun, Altınoluk, Ayvacılar Köyü’ndeki evi için müteahhit firma Ömer Kaynak ile yazılı sözleşme yapmıştır. Siding uygulaması haricinde 14 kalem iş yapılması kararlaştırılmıştır. Günver Coşkun ile Ömer Kaynak arasında bu sözleşmeden dolayı ihtilaf çıkmış. Coşkun, şirketimize yazılı müracaat ederek, inşaatının dış cephe kaplamasının Paksiding uygulamalarının hatalı olduğunu bildirmiştir. Şirketimiz, Pak Siding markalı PVC cephe kaplama sisteminde 10 yıl garanti vermektedir. Ancak Günver Coşkun’un şikayeti şirketimiz tarafından üretilen PVC dış cephe kaplama sistemlerinden olmayıp, müteahhit Ömer Kaynak’tan kaynaklanmaktadır. Sözleşmede akit taraf, Ömer Kaynak’tır. Şirketimizin bu sözleşmede taraflılığı yoktur. Pak Siding markalı PVC dış cephe kaplama sistemlerini herhangi bir müteahhit satış noktalarından alarak, uygulayacağı yerin özellik ve ölçülerine göre tatbik edebilir. Şirketimiz Pak Siding markalı PVC dış cephe kaplama sistemleri üretiminden, yani profil üretiminden kaynaklanan sorumluluğu tamamen üstlenir. Ancak uygulamasından, yerine tatbik edilmesinden yani işçilik hatalarından sorumlu değildir."

İçerikleri farklı
Mataracı, şikayetçi Günver Coşkun’un, şirketlerine gönderdiği ile Hürriyet’in Tüketici Köşesi’ne gönderdiği yazı içeriği arasında farklılıkların bulunduğuna da değinerek, "Birisinde işinin hatalı yapıldığını iddia etmekte, diğerinde ise şirketimizi karalamaktadır. Şirketimiz Günver Çoşkun’un haklarını koruma bakımından derhal faaliyete geçmiş, yerinde gerekli incelemeyi yaptırmış, gerekli tutanağı tutmuş, müteahhit yapımcı firma Ömer Kaynak’ı uyarmıştır. Ancak müteahhit firmanın şirketimizin üretici bayisi olmaması ve sözleşmede taraflılığımızın bulunmaması nedeniyle, yasal olarak müteahhit Ömer Kaynak ile tüketici Günver Coşkun aleyhinde dava açma hakkımız doğmuştur" dedi.

Uygulayıcı bayisiyim
Müteahit Ömer Kaynak da, Pak Siding’in üreticisi değil ama uygulayıcı bayisi olduğunu söyleyerek, "Pak Siding’in beş yıldır uygulayıcı bayiliğini yapıyorum. Bunun için de bölge müdürlüğüne teminat mektubu verdim. Prensip olarak Pak Siding’e yapılan başvuru kabul edildiğinde bir teminat mektubu veriliyor. Böylece uygulama bayiliği alınıyor. Bu teminat mektubu da; uygulamada yapılan hataların bölge müdürlüğü veya fabrika tarafından giderilmesi durumunda, masrafların karşılanması amacıyla kullanılıyor. Ben de, Ege Bölge Müdürlüğü’ne bağlı, Edremit’teki Akçaylar adlı üretici bayinin, uygulayıcı bayisiyim" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sirket-tuketiciye-bizi-neden-sikayet-ettin-davasi-aciyor_55735.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!