Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Şişecam İşçileri Grevde

Şişe Cam’dan 400 Milyon TL'lik Yatırım

Şişe Cam Grubu, yıllık 70 bin ton kapasiteli cam elyaf tesisi kuracak. Yaklaşık 400 milyon TL olarak planlanan yatırım, Soda Sanayii tarafından gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr
Şişe Cam’dan 400 Milyon TL'lik Yatırım

Şişe Cam Grubu, yaklaşık 400 Milyon TL'lik yatırım ile cam elyaf tesisi kurmak amacıyla gerekli çalışmalara başlama kararı aldı.

Şişe Cam'dan konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamaya göre, 2018 yılının ikinci yarısında devreye girmesi öngörülen bu yatırım Soda Sanayii A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek.

Açıklamada şu bilgiler verildi: "Daha önce 08 Mart 2016, 06 Mayıs 2016 ve 09 Eylül 2016 tarihlerinde yapmış olduğumuz KAP duyurularında bildirdiğimiz üzere Almanya merkezli PD Group ile yeni bir cam elyaf fabrikası yatırımı konusunda başlattığımız görüşmeler ve değerlendirmeler olumsuz sonuçlanmış olup Şirket Yönetim Kurulu'nun 17 Ocak 2017 tarihinde almış olduğu karar doğrultusunda otomotiv ve teknik tekstil başta olmak üzere ülkemizin lokomotif sektörlerinin temel girdisi olan cam elyafı alanında, yaklaşık 400 Milyon TL'lik bir yatırım ile 70 Bin ton/yıl kapasiteli bir cam elyaf tesisi kurmak amacıyla gerekli çalışmaların Şişecam Topluluğu bünyesinde yapılmasına karar verilmiş olup, 2018 yılının ikinci yarısında devreye girmesi öngörülen bu yatırım bağlı ortaklıklarımızdan Soda Sanayii A.Ş. tarafından gerçekleştirilecektir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/sise-camdan-400-milyon-tllik-yatirim_155132.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!