Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şişecam, Dünyanın En Büyük Fırınını Polatlı'ya İnşa Edecek

Şişecam Sanayi AŞ, Ankara'nın Polatlı ilçesinde 170 milyon dolarlık yatırımla düz cam tesisi kuracak. Fabrikanın kurulacağı arsanın tahsis sözleşmesi, Polatlı OSB ile Trakya Polatlı Cam Sanayii AŞ arasında imzalandı. Polatlı OSB'de düzenlenen törende konuşan OSB Başkanı Hasan Benli, yatırımın ilçe için gurur verici olduğunu dile getirdi.

Sabah Gazetesi
Şişecam, Dünyanın En Büyük Fırınını Polatlı'ya İnşa Edecek

Şişecam Sanayi AŞ, Ankara'nın Polatlı ilçesinde 170 milyon dolarlık yatırımla düz cam tesisi kuracak. Fabrikanın kurulacağı arsanın tahsis sözleşmesi, Polatlı OSB ile Trakya Polatlı Cam Sanayii AŞ arasında imzalandı. Polatlı OSB'de düzenlenen törende konuşan OSB Başkanı Hasan Benli, yatırımın ilçe için gurur verici olduğunu dile getirdi. Şişecam'a bağlı Trakya Cam Sanayi AŞ Üretim ve Geliştirme Başkan Yardımcısı Ulukan İyigün de, Polatlı Düzcam Fabrikası adıyla anılacak tesislerde, direkt 210 kişinin istihdam edileceğini belirterek, "Katma değer yaratan yan sanayi ile birlikte en az 2 bin kişiye iş imkanı yaratılacak" dedi.

Şişecam'ın, Atatürk'ün emriyle kurulmuş, Cumhuriyet kuşaklarının gurur duyduğu büyük bir işletme olduğunu ifade eden İyigün, Polatlı'ya yapılacak yatırıma ilişkin şu bilgileri verdi: "Temel 2009'da atılacak. Tesislerin üretime başlaması pazar şartlarına göre belli olacak. Polatlı'da dünyadaki düz cam sektörü ile kıyaslandığında en büyük fabrikalardan birini kuracağız. Polatlı'ya dünyanın en büyük fırınını kurmayı planlıyoruz. Günlük 900 bin ton, yıllık 350 bin ton cam üretilecek. Ürün, Samsun'dan Rusya'ya ihraç edilebilecek.'' İyigün, tahsis edilen 366 dönümlük arazide 170 milyon dolarlık yatırım yapmayı ön gördüklerini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sisecam-dunyanin-en-buyuk-firinini-polatliya-insa-edecek_63268.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!