Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Şişecam Topluluğu “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” Aldı

Şişecam Topluluğu küresel salgının başlangıcından bu yana tüm çalışanları, iş ortakları ve müşterilerinin sağlığını korumak amacıyla hayata geçirdiği en üst düzeydeki önlem ve uygulamalarla Türk Standardları Enstitüsü'nden “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı.

yapi.com.tr
Şişecam Topluluğu “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” Aldı

Küresel salgının başlangıcından bu yana tüm çalışanları, iş ortakları ve müşterilerinin sağlığını korumak amacıyla üst düzeydeki önlem ve uygulamaları hayata geçiren Şişecam Topluluğu, Türk Standardları Enstitüsü'nden (TSE) “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” aldı.

Şişecam Topluluğu bünyesinde Cam Ambalaj Grubu’nda faaliyet gösteren Anadolu Cam Sanayii A.Ş. Mersin Fabrikası TSE tarafından yayınlanan Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’ndaki koşulları sağladığı için kabul edilen başvurusu sonrasında, TSE’nin detaylı kontrolünden geçti. Kılavuz kapsamındaki “Korunma ve Kontrol Önlemleri”, “Uygulamaya yönelik önlemler, “Eğitim”, “Atık Yönetimi”, “Sosyal ve Ortak Kullanım Alanları”, “Temizlik”, “İş Sağlığı ve Güvenliği Ekipmanları” gibi ana başlıklarda gerçekleştirilen denetim sonucunda, üst düzeyde önlem ve uygulamayı hayata geçiren Şişecam’ın Mersin’deki cam ambalaj üretim tesisi Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.

 

 

Diğer Şişecam tesisleri de Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alacak
Türkiye’deki Düzcam, Cam Ev Eşyası, Cam Ambalaj ve Kimyasallar iş kollarındaki üretim tesisleri için Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi almak üzere TSE’ye başvuruda bulunan Şişecam’ın Mersin’deki cam ambalaj üretim tesisinin ardından diğer tesisleri de denetim ve onay süreçlerinin tamamlanmasıyla Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alacak. Salgının başlangıcından bu yana ilgili tüm resmi kurumlar tarafından yapılan yönlendirmeleri yakından takip eden ve belirlenen tüm önlemleri titizlikle uygulayan Şişecam, Topluluk Genel Müdürü başkanlığındaki İcra Kurulu üyelerinden oluşan “Acil Durum Koordinasyon Komitesi” tarafından alınan kararları hızla uygulamakta, hazırlanan “Salgın Eylem Planı” çerçevesinde aksiyonlar almaktadır.

Bugüne kadar gerek tüm üretim tesislerinde gerekse Genel Merkezi’nde çalışanlarının sağlığını korumak ve iş sürekliliğini sağlamak amacıyla birçok önemli aksiyonu hayata geçiren Şişecam, Türkiye’de ilk Covid-19 vakasının resmi olarak açıklanmasından önce önlemleri almaya başlayarak, kişisel koruyucu malzemelerin dağıtılması, dezenfektanların kullanımının yaygınlaştırılması ve ateş ölçümü gibi kararlarla Covid-19 virüsüne karşı koruyucu aksiyonları hızla uygulamaya koydu.