Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şişli’nin Yüzü Değişiyor

24 ayda bitirilmesi planlanan 5 projeden ilkinin “Kurtuluş Meydanı Projesi” olduğunu dile getiren Sarıgül, “Çok eski bir dokuya sahip olan bu meydana bir meydan kimliği kazandırılacak ve yeni meydan Paris’teki ‘Champs Elysées’ meydanına benzeyecek” dedi. “Sevginiz için varım, Şişli için varım” sloganıyla çalışmalarına devam eden Sarıgül, yeniden

Cumhuriyet Gazetesi
1 Şişli’nin Yüzü Değişiyor

DSP Şişli belediye başkan adayı olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yeni dönemde gerçekleştireceği 5 mega proje ile Şişli’ye yepyeni bir çehre kazandıracağını belirtti. 24 ayda bitirilmesi planlanan 5 projeden ilkinin “Kurtuluş Meydanı Projesi” olduğunu dile getiren Sarıgül, “Çok eski bir dokuya sahip olan bu meydana bir meydan kimliği kazandırılacak ve yeni meydan Paris’teki ‘Champs Elysées’ meydanına benzeyecek” dedi.

“Sevginiz için varım, Şişli için varım” sloganıyla çalışmalarına devam eden Sarıgül, yeniden başkan seçilmesi halinde gerçekleştireceği 5 mega proje ile Şişli’nin bambaşka bir yüz kazanacağını ifade etti.

Otel, otopar, kültür merkezi...

Sarıgül, projelerini şöyle anlattı:

“İkinci projemiz Feriköy Stadı. Buraya büyük bir kat otoparkı, altında mağazalar olan, göz alıcı bir mimari anlayışına sahip, Fransa’nın Monaco kentindeki stada benzeyen yeni bir stat yapılacak. Üçüncü projemiz, Ali Sami Yen Stadı’nın yıkılmasıyla bu alana Paris’teki Lafayette Oteli’nin önündeki alana benzeyen yeni bir Mecidiyeköy Meydanı yapılacak. Alanda insanların gezebileceği, dinlenebileceği 35 dönümlük bir meydan inşa edilecek ve meydanın altına otopark ile büyük bir otel ve kültür merkezi inşa edilecek. Dördüncü projemiz Şişli Camii’nden Bulgar Ekserhanesi’ne kadar olan alan ‘Şişli Meydanı’ adıyla yeniden inşa edilecek. Bu bölge istimlak edilecek ve iki büyük kule inşa edilip kat malikleri bu kulelere taşınacak. Bu şekilde yaratılan 30 dönümlük boş alana ise yeşil alanları ve bahçeleri olan yeni bir meydan inşa edilecek. Meydanda 4 katlı bir otopark bulunacak. Şehirlerin meydanlarıyla kimlik kazanmaları ve markalaşmaları gerekliliği ile hazırlanan bu proje, TOKİ ile birlikte yürütülecek. Son mega projemiz ise Şişli Halide Edip Adıvar Kültür Merkezi. Kongre merkezi konseptiyle hazırlanan bu merkezin içinde 4 sinema salonu, 800 ila bin 100 kişilik 1’i büyük ve 250 kişilik 3 mini tiyatro salonu, 1 kapalı spor salonu, 320 araçlık otopark yapılacak.”

London Eye’ın benzeri

Sarıgül, Şişli’yi baştan aşağı yenileyeceğini belirterek bu konudaki en önem verdiği projenin “Şişli’nin Gözü” adlı eğlence merkezi projesi olduğunu ifade etti. Bu projenin, Londra’daki “London Eye”ın benzeri olacağını vurgulayan Sarıgül, “Londra’da London Eye isminde büyük bir döner eğlence mekânı var. Kendi etrafında dönen bu alanda insanlar yemek yiyor, kahve içiyor ve şehri en güzel noktadan izliyor. Önümüzdeki dönemde Şişli’ye yapmak istediğim projelerimizden biri de bu” diye konuştu.

Öğrencilere özel önem

Şişli’nin tüm mahallelerinde tıp merkezi ayarında sağlık ocaklarının açılacağını da dile getiren Sarıgül, projelerini şu sözlerle anlattı: “Kadın toplum merkezleri ile öğrencilere destek olması için açılan ETÜD merkezlerinin sayısı arttırılacak. Engelliler rehabilitasyon merkezlerinin sayısı çoğaltılacak. Ayrıca engelli ailelerine psikolojik destek amaçlı merkezler açılacak. Öğrencilerin kültürel çalışmalarla içiçe olması için sinema-tiyatro-müzik alanlarında daha çok kurs ve çalışma merkezleri yapılacak, sanatçılardan da destek alınacak. Şişli’ye 25 okul yaptırmıştım bu sayıyı 50’ye çıkartacağız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/sislinin-yuzu-degisiyor_67643.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • bence sayın Sarıgül Şişli'nin orjinalitesini bozmamalı. Zaten 100 lerce yıl süregelen ve az da olsa korunmaya çalışılan bir manevi kültür var bunun değişmesi herhangi bir yeri baz alarak ona göre modifiye edilmesi bence hiç ama hiç hoş değil.. zaten bizim toplumuzdaki en büyük sorun kendi mirasımızı korumamaktan ve avrupa'ya özenmekten ileri geliyor.. bence sayın Sarıgül bu projeyi gerçekleştirmeden önce o bölgede yaşayan halkın fikrini almalı ve anket yapmalı saygılarımla... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!