Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sistem Barter'den 'Ev Takası' Projesi

Hasarlı evler yenisi ile takas edilecek. Sistem Barter Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Besle: Portföyümüzdeki inşaat şirketleriyle görüşerek ev takası projesini hayata geçirdik. Eski evini yenisiyle değiştirmek isteyenlere takasta bulunan 2 bin evden istediğini alma imkanı sunuyoruz. İlk etapta Van'da evleri hasar gören 5 aileye yeni evlerini teslim

yapi.com.tr / AA
Sistem Barter'den 'Ev Takası' Projesi

Sistem Barter tarafından kurulan takas borsası www.takasdepo.com üzerinden, az hasarlı veya deprem yönetmeliğine uymayan evler yenisi ile takas edilecek. Aralarında Fi-Yapı, Ukra İnşaat, Rumeli İnşaat gibi 20 inşaat firmasının yer aldığı projeyle, deprem korkusu yaşayan vatandaşlara birebir takas imkanı sunuluyor. Sistem Barter Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Besle, yaptığı yazılı açıklamada, Van depreminden sonra insanların oturdukları binaların depreme dayanıklılığını sorgulamaya başladıklarını, pek çok insan evini satarak deprem yönetmeliğine uygun konut arayışı içine girdiğini belirtti.
    
Besle, ''Portföyümüzdeki inşaat şirketleriyle görüşerek ev takası projesini hayata geçirdik. Eski evini yenisiyle değiştirmek isteyenlere takasta bulunan 2 bin evden istediğini alma imkanı sunuyoruz'' dedi. İlk etapta Van'da evleri hasar gören 5 aileye yeni evlerini teslim ettiklerini ifade eden Orhan Besle, şunları kaydetti:
    
''Proje kapsamında evini değiştirmek isteyenlerin gayrimenkullerinin değeri tespit ediliyor. Uzman ekspertizler takas edilecek eve gelerek mülkün değerini tespit ediyor. Mülk sahibine takas borsasında yer alan 2 bin konuttan istediğini alma fırsatı sunuyoruz. Daire sahibi aradaki farkı ödeyerek yeni konutuna istediği zaman taşınabiliyor. Projede Türkiye'nin önde gelen inşaat firmaları yer alıyor. Kentsel dönüşüm projesinin tartışıldığı İstanbul'da daha şimdiden kentsel dönüşüme başladık bile. Oturduğu binanın deprem riski taşıdığını düşünerek yeni bir ev almak isteyen herkese kapımız açık.''
    
''Türkiye'nin tamamında ev takası yapacak''
    
Projenin sadece İstanbul ile sınırlı olmadığını belirten Besle, ''Ankara, İzmir, Denizli, Tekirdağ gibi Türkiye'nin pek çok ilinde ev takası yapacağız. Ülkemizdeki çarpık yapılaşma, inşaattan malzeme kesme gibi eksiklikleri göz ardı ettiğimiz için en küçük depremde, binalarımız kağıt parçası gibi yıkılıyor. Böyle felaketlerden uzak durmanın tek yolu var, o da deprem yönetmeliğine uygun, yeni yapılan özel projeleri değerlendirmek. Evinin depremde ayakta duramayacağına inananlar, evi depremde hasar gördüğü için acil olarak satıp yeni bir gayrimenkul almak isteyenler, saygın konut projelerinde ev alma fırsatı elde ediyor'' dedi.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/sistem-barterden-ev-takasi-projesi_90024.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!