Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sit Alanına Golf Sahası

Bodrum Belediyesi 3. derecede doğal ve arkeolojik sit alana golf sahası yapılması kararı aldı.

NTV
Sit Alanına Golf Sahası

STRONG>Bodrum Belediye Meclisi'nin, Kumköy ve Armutlu Köy'de golf sahasına yeşil ışık yakan karar alması tepkilere neden oldu.

Köylüler ve çevreciler, karara tepki gösterip, bazı belediye meclis üyeleriyle tartıştı. Konunun sürekli gündeme getirilmesine tepki gösteren çevreciler temcit pilavı dağıtıp, yenmesi içinde üzerinde ‘Golf'’ yazan tahta çubuklar dağıttı.

Bodrum Belediyesi Aralık ayı olağan toplantısında Kumköy ve Armutlu köylerine yapmak istediği golf tesisleri için Nazım İmar Planı görüşüldü.

Belediye Meclisi’nin 670 kişilik salonu golf tesisi yapılması planlanan Kumköy ve Armutlu’dan gelen 200 kadar köylü ve çevreciyle hınca hınç doldu. Görüşmeler sırasında köylüler ve çevreciler, 3. derece doğal ve arkeoljik SİT alanı olan bölgelerin imara açılmasına karşı çıktı.

DP´li belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile çevreciler arasında zaman zaman sert tartışmalar yaşandı.

Gergin geçen toplantıda, Belediye Meclisi’nin 6’sı DP’li, 6’sı CHP’li üyesinin oy çokluğuyla İmar Nazım Planları’nın hazırlanmasına karar verildi.

CHP’li bir belediye meclis üyesi red ise red oylu kullandı. CHP’li iki üye ise mazeret göstererek toplantıya katılmadı. Alınan karar üzerine “Hırsızlar Dışarı”, “Hukuka Saygı” sloganları atarak tepkilerini dile getiren köylüler, salonu boşalttı. Bazı köylüler, gözyaşlarını tutamayarak, ağladı. Köylüler, Bölge İdare Mahkemesine başvurarak kararın iptalini istemek için imza topladı. Çevreciler, sık sık konunun gündeme getirilmesine temcit pilavı dağıtarak tepki gösterdi. Pilavı yemek içinde üzerinde ‘golf’ yazan tahta çubuklar dağıttı.

ETİKETLER: arkeoloji koruma
http://www.yapi.com.tr/haberler/sit-alanina-golf-sahasi_84324.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!