Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

SİT Kurulu'ndan, Kuş Cenneti için İzin Çıktı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kuş Cenneti'ndeki üreme alanlarının genişletilmesi için SİT Kurulu'ndan bekledikleri onayın çıktığını söyledi. Kocaoğlu, 22 kilometrelik yolu, doğal malzemeyle yenileyerek kruvaziyerle gelen turistleri bölgeye çekmeyi hedeflediklerini söyledi.

Yeni Asır Gazetesi
SİT Kurulu'ndan, Kuş Cenneti için İzin Çıktı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kuş Cenneti'ndeki üreme alanlarının genişletilmesi için SİT Kurulu'ndan bekledikleri onayın çıktığını söyledi. Kocaoğlu, 22 kilometrelik yolu, doğal malzemeyle yenileyerek kruvaziyerle gelen turistleri bölgeye çekmeyi hedeflediklerini söyledi. Kuş Cenneti'nde yapılacak işlerin hepsinin kurul kararına ve bakanlığın iznine tabi olduğunu ve bunların da gerçekleştiğini vurgulayan Kocaoğlu, "Filamingolar için ada genişletilecek, kural dışı balıkçı barınaklarının hepsi yıkılarak taşınacak. Kayıtlı olan balıkçı barınakları da 3 yerde konuşlandırılacak. Orayı mutlaka disiplin altına alacağız. Zaten güvenli koruma çalışmaları yapılıyor. Kuş Cenneti'nin atıl kalan bir bölgesine daha tatlı su vererek üremeyi artırmaya ve zenginleştirmeye çalışıyoruz" dedi.

Akülü araçlar

Kocaoğlu, "Kuş Cenneti büyük bir alanı kapsıyor ve geziler için yol problemimiz var. Bunun izni çıkar çıkmaz da hızlı bir şekilde doğal ortama uygun bir yol yaparak bölgeyi turizmden daha fazla yararlanır hale getirmek istiyoruz. Elektrikli aküyle çalışan 15-16 kişilik bir araçla ziyaretçilerimizi Kuş Cenneti'nin sonuna kadar gezdirmeyi hedefliyoruz. Bu yolu yaptıktan sonra kruvaziyer limanından gelen turistleri de bölgeye çekmek istiyoruz" dedi.

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/sit-kurulundan-kus-cenneti-icin-izin-cikti_84175.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!