Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sivas Modern Beton Travers Fabrikası'nın Temeli Atılıyor

Sivas Modern Beton Travers Fabrikası'nın temeli, cumartesi günü Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk'un da katılımıyla düzenlenecek törenle atılacak.

yapi.com.tr / AA
Sivas Modern Beton Travers Fabrikası'nın Temeli Atılıyor

Sivas Modern Beton Travers Fabrikası'nın temeli, cumartesi günü Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk'un da katılımıyla düzenlenecek törenle atılacak.

TCDD Genel Müdürlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, TCDD'nin iştirakiyle yerli ve İtalyan ortakla kurulan Sivas Modern Beton Travers Fabrikası'nın temelinin Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk'un katılımıyla 14 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00'de TCDD Beton Travers Fabrikası bitişiği yapı istasyonunda atılacağı kaydedildi.

Daha önce TCDD iştirakiyle kurulan EUROTEM Adapazarı Hızlı Tren Fabrikası ve Çankırı'da inşa faaliyetleri süren VADEMSAŞ Modern Demiryolu Makasları Fabrikası örneklerinde olduğu gibi bu kez de Sivas'ta SİTAŞ (Sivas Travers İmalat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi) adıyla yüksek kapasiteli modern beton travers fabrikasının İtalyan ve yerli ortaklarla kurulacağı ifade edildi.

Yeni fabrikanın uluslararası standartlarda yılda 1 milyon 39 bin 500 adet ön germeli beton travers üreteceği ve üretimdeki yerlilik oranının en az yüzde 97 olacağı belirtildi.

Fabrikanın ülkenin ihtiyacının yanı sıra Suriye, Irak, İran, Gürcistan, Azerbaycan, Cezayir, Libya ve Tunus gibi ülkelere de ihraç gerçekleştirebileceği kaydedildi. Teknoloji yoğun bir üretim sistemi kullanılarak üretim yapacak olan fabrikada 56 kişi istihdam edileceği bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sivas-modern-beton-travers-fabrikasinin-temeli-atiliyor_87334.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!