Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Çankaya Çadırı Yıkmıyor

Siyaset Çadırı

Büyükşehir Belediyesi’yle Çankaya Belediyesi’nin bir kez daha karşı karşıya gelmesine neden olan Anadolu Gösteri Merkezi’nin dev çadırının yıkım kararıyla ilgili son 48 saate girilirken taraflar sertleşmeye başladı.

Hürriyet ANKARA
Siyaset Çadırı

Büyükşehir Belediyesi’yle Çankaya Belediyesi’nin bir kez daha karşı karşıya gelmesine neden olan Anadolu Gösteri Merkezi’nin dev çadırının yıkım kararıyla ilgili son 48 saate girilirken taraflar sertleşmeye başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, “Çarşamba’ya kadar yıkılmazsa biz yıkarız” açıklamasını yatığı dev çadırla ilgili hukuksal durumu incelettiğini söyleyen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, “Yıkımla ilgili kesinleşmiş karar bizde görünmüyor. Büyükşehir Belediyesi’ni başta Mithatpaşa’daki üst geçit olmak üzere, Çankaya’da Büyükşehir’e ait imara aykırı, yıkım kararı kesinleşmiş yapıları kaldırmaya davet ediyorum” dedi.

Gökçek ise, “Belediyeciliğin B’sinden anladıkları yok. Sapla samanı birbirine karıştırıyorlar. Aslında bu olay Çankaya Belediyesi’ne ve CHP’lilere bugün kadar Büyükşehir’e karşı yürüttükleri olumsuz kampanyalara karşı ciddi anlamda ders verme olayıdır. Bundan böyle çuvaldızı başkasına batırmak isterken, iğne kendilerine batınca nasıl hopladıklarının görülmesi açısından son derece önemlidir” dedi. İşte tarafların görüşleri:

Üst geçitleri yık

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık: "Büyükşehir Belediyesi’nin gönderdiği yazıları inceletiyorum. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı âli cenaplık yapıp üç gün süre verdi, biz de onu onceliyoruz. Bir mahkeme kararı ya da bize ulaşmış tebligat yok. Buna rağmen hukuksal durumu inceletiyorum. İki dava var ama bizdeki durumda yıkımla ilgili kesinleşmiş bir karar yok.

Ancak Çankaya’da yıkımla ilgili kesinleşen karar bulunan ve Büyükşehir’in sorumluluğu altında olan alanlar var. Bunlardan birisi Mithatpaşa 52 numaranın önündeki üst geçit. Kesinleştiği halde yıkmadığı gibi burayı onarmakla ilgili kaynak kullanılmıştır. Kimsenin kullanmadığı bu ucubenin kaldırılması lazım. Bununla birlikte Ziya Gökalp’te Tekel işçisinin canına kıyan üst geçitin de kaldırılması kesinleşmiştir. Bunlarla beraber kaldırılması kesinleşen beş üst geçit kararı var. Büyükşehir’i bunları kaldırmaya davet ediyorum.

Anadolu Gösteri Merkezi’yle ilgili hukuk ne diyorsa gereği yapılacaktır. Büyükşehir’in Çankaya hassasiyetini kendi tesislerine göstermesini için beklenti içindeyiz. Bu adımdır, takdirle karşılıyoruz, kutluyoruz."

CHP’lilere ders verme olayı

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: "Bu beyefendiler daha sapla Alt-üst geçitlerle, gösteri merkezini birbirleriyle karıştıracak kadar belediyecilikten uzaklar. Bahsedilen alt-üst geçitler planı varken yapılan ancak daha sonra mahkeme tarafından planları iptal edilen yapılardır. Oysa bu gösteri merkezi planı olmadığı halde kaçak olarak yapılan yapıdır. Aslında bu olay, Çankaya Belediyesi’ne ve CHP’lilere bugüne kadar Büyükşehir’e karşı yürüttükleri olumsuz kampanyalara karşı ciddi anlamda ders verme olayıdır. Bundan böyle çuvaldızı başkasına batırmak isterken, iğne kendilerine batınca nasıl hopladıklarının görülmesi açısından son derece önemli bir olaydır. Gösteri merkeziyle ilgili de ne olacağını Çarşamba gününü bekleyelim görelim."

http://www.yapi.com.tr/haberler/siyaset-cadiri_77172.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!