Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sokak İsimleri Sokağa Döktü

Behçelievler ve Emek sakinleri, Büyükşehir Belediyesi’nin sokak numaralarını değiştirmesini protesto etti. Fatih Terim Parkı’nda toplanan vatandaşlar, ellerinde "Gökçek sokağımızdan elini çek", "susuz metrosuz Başkent", "tabelacı başkan istemiyoruz" yazılı pankartlar taşıdılar.

Hürriyet ANKARAb>Behçelievler ve Emek sakinleri, Büyükşehir Belediyesi’nin sokak numaralarını değiştirmesini protesto etti. Fatih Terim Parkı’nda toplanan vatandaşlar, ellerinde "Gökçek sokağımızdan elini çek", "susuz metrosuz Başkent", "tabelacı başkan istemiyoruz" yazılı pankartlar taşıdılar.

Kanuna aykırı
Muhtarlar adına konuşan Bahçelievler Mahalle Muhtarı Ali Rıza Çetecioğlu, mahallede sokak numaralarının kendilerine bilgi verilmeden değiştirildiğini, uygulamanın 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu’na aykırı olduğunu savundu.

Bahçelievler’de 23 sokak adının numaralı olduğunu ifade eden Çetecioğlu, bunlardan 6’sının numarasının daha önce değiştirildiğini, 17 sokakta ise "eski sokak numaralarının harmanlandığını, karıştırıldığını ve yerleri değiştirilerek kullanıldığını" söyledi. Çetecioğlu, "Bu keyfi uygulama bir an önce durdurulmalıdır" dedi.

KARIŞIKLIĞA YOL AÇAR

CHP Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Levent Gök de, Emek ve Bahçelievler’in Ankara ile özdeşleşen tarihi geçmişe sahip semtler olduğunu belirterek, söz konusu uygulamanın "dayatmacı, antidemokratik, hukuka aykırı ve amacı belirsiz" olduğunu ileri sürdü.

Eski sokak numaraları sökülerek yerine yeni ve farklı numaralar verildiğini anlatan Gök, bunun ulaşım, haberleşme ve ikametgah konularıyla ilgili karışıklığa yol açtığını savundu.

Levent Gök, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Emek ve Bahçelievler semtlerindeki sokak numaralarının değiştirilmesine yönelik uygulamasının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Ankara İdare Mahkemesi’nde dava açtığını da anımsattı.

Konuşmalara alkışlarla destek veren çoğunluğunu kadınların oluşturduğu mahalle sakinleri de eski sokak numaralarına geri dönülmesini istediler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sokak-isimleri-sokaga-doktu_55283.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!