Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Şoklar Olmazsa AB'nin Dört Beş Katı Büyürüz'

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin bu yıl siyasi istikrarı ve toplumsal barışı zedeleyecek şoklar yaşamaması halinde çok rahat şekilde Avrupa’nın dört beş katı büyüyeceğini söyledi. İsviçre’de temaslarda bulunan Şimşek, bu ülkede faaliyet gösteren Türk iş adamlarıyla da bir araya geldi.

Radikal Gazetesi
'Şoklar Olmazsa AB'nin Dört Beş Katı Büyürüz'

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin bu yıl siyasi istikrarı ve toplumsal barışı zedeleyecek şoklar yaşamaması halinde çok rahat şekilde Avrupa’nın dört beş katı büyüyeceğini söyledi. İsviçre’de temaslarda bulunan Şimşek, bu ülkede faaliyet gösteren Türk iş adamlarıyla da bir araya geldi. Türk iş adamlarınca düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Bakan Şimşek,  Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) raporlarına göre, Türkiye’nin 2010’da dünyada en hızlı büyüyecek ikinci ülke olacağını, 2011-2017 döneminde de ortalama yüzde 6 büyüyeceğini belirterek şunları söyledi:

“Siyasi istikrarı zedeleyecek, toplumsal barışı zedeleşecek şoklar yaşamazsa, Türkiye, bu yıl çok rahat bir şekilde Avrupa’nın dört beş katı büyüyecek. Böylece Avrupa’ya da yaklaşacak. Türkiye, son yıllarda büyük gelişim, değişim içinde. Türk gazetelerini okuyorsanız, Türk kanallarını seyrediyorsanız moraliniz bozuluyordur. Ortalık toz duman gibi, çok büyük gürültü var. Onlara fazla önem vermeyin. Türkiye, büyük değişim yaşıyor. Temel hak ve özgürlükler anlamında devrim niteliğinde adımlar atıldı. Türkiye, birçok alanda hakikaten doğru şeyler yapıyor. Ekonomik anlamda da Avrupa’ya yaklaşıyor. Toplumsal barışın ve siyasi istikrarın korunması gerekiyor. Ben iyimserim. Türkiye, muazzam bir potansiyele sahip. Kimler, bu olup bitenden korkuyor? Bu değişimi anlamayan veya vatandaşı yanlış yönlendirme çabası içinde olanlar.”

Şimşek sözlerine şöyle devam etti: “Birtakım suni yeni şoklarla karşı karşıya kalmazsa, ben o olasılığı tamamen bir tarafa bırakıyorum, Türkiye, bu krizden daha güçlü şekilde çıkacaktır. Türkiye ekonomisi, çok hızlı bir büyüme sürecine girecek. Türkiye’nin saygınlığı arttı. Bakın, ben siyasette iki  günlük adamım. Ama gittiğim ülkelerde büyük saygı gösteriyorum. Niye? Çünkü Türkiye’yi temsil ediyorum. Türkiye’nin potansiyeline güvenin.” (aa)

http://www.yapi.com.tr/haberler/soklar-olmazsa-abnin-dort-bes-kati-buyuruz_77105.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!