Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Solmaz Boya ile Tarihî Yapılar Yeni Kalacak

50 yıl canlılığını koruyan boya ile Eyüp'teki Feshane binasından Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanlığı'na, Hürrem Sultan Hamamı'ndan İstanbul'daki Yeşil Cami'ye kadar birçok mekânın bakım ve boyaması yapıldı. Solmaz boyanın sahibi, boyada 49 yıllık tecrübeye sahip Uzertaş Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Erem, şimdi de Karaköy'deki tarihi Kılıçali Paşa

Zaman Gazetesi
Solmaz Boya ile Tarihî Yapılar Yeni Kalacak

Neredeyse 5 yılda bir boya ve bakıma ihtiyaç duyan tarihî eserleri artık yıpratmayacak boya Türkiye'ye geldi. 50 yıl canlılığını koruyan boya ile Eyüp'teki Feshane binasından Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanlığı'na, Hürrem Sultan Hamamı'ndan İstanbul'daki Yeşil Cami'ye kadar birçok mekânın bakım ve boyaması yapıldı. Solmaz boyanın sahibi, boyada 49 yıllık tecrübeye sahip Uzertaş Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Erem, şimdi de Karaköy'deki tarihi Kılıçali Paşa Camii'ni boyayacaklarını söyledi. Beeck'sche Farbwerke adıyla piyasaya sürülen ürün, aktif potasyum silikat esası ve mineral bazlı yapısıyla yüksek buhar geçirgenliğine sahip olduğu için mantar ve yosun gelişimini durduruyor. Rutubete, kirlenmeye, gözeneklere sızan zararlı etkenlere karşı en az 50 yıl dayanıyor.

49 yıllık tecrübeye sahip Uzertaş'ın bu boya ile sektöre yeniden iddialı bir giriş yaptığını söyleyen Erem, solmaz boyanın gördüğü talebe bağlı olarak Uzertaş'ın sermayesini yüzde 3 bin artıracaklarını açıkladı. Önümüzdeki ay 150 bin lira olan sermayelerini 4 milyon 800 bin liraya çıkaracaklarını anlatan Erem, ardından da Borsa'ya açılacaklarını ifade etti. Erem, tarihi eser temizliğinin Türkiye'deki içler acısı haline son veren yeni ürün ile sektöre yeni bir soluk getirdiklerini vurguladı.

Piyasaya sürdükleri boya ve temizlik işlerinin 50 yıl boyunca kendini muhafaza ettiğine dikkat çeken Erem, "Özellikle Osmanlı eserleri ve camilerimizin en çok ihtiyaç duyduğu böylesi bir işlemi kısa zamanda Türkiye'ye yayacağız." dedi. Şu an boyayı cami ustalarına tanıttıklarını ve yüzde 25 iskonto ile satış yaptıklarını anlatan Erem, ABD'de Beyaz Saray'ın bu boya ile boyandığını hatırlattı. Galatasaray'ın yeni stadının da Eren Talu zamanında bu boya ile boyanacağını, müteahhitlerin değişmesi sebebi ile boya şirketinin de değiştiğini hatırlatan Erem, Avrupa'da heykellerin de bu solmayan boya ile boyandığını hatırlattı.

ETİKETLER: firma koruma
http://www.yapi.com.tr/haberler/solmaz-boya-ile-tarihi-yapilar-yeni-kalacak-_83476.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!