Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Son Kumsal Bodrum'da 'Özgürce' İzlenebilecek

Bodrum Belediyesi'nin düzenlediği 5. Uluslararası Bodrum Film Festivali başlıyor. 20 Eylül'e kadar sürecek festivalde ağırlıklı olarak belgeseller ve uzun metraj filmler yer alacak. Festival programında geçen aylarda İnebolu Belediye Başkanı İdris Güleç tarafından sansürlenen Son Kumsal belgeseli de yer alıyor.

Sabah Gazetesi
Son Kumsal Bodrum'da 'Özgürce' İzlenebilecek

Bodrum Belediyesi'nin düzenlediği 5. Uluslararası Bodrum Film Festivali başlıyor. 20 Eylül'e kadar sürecek festivalde ağırlıklı olarak belgeseller ve uzun metraj filmler yer alacak. Festival programında geçen aylarda İnebolu Belediye Başkanı İdris Güleç tarafından sansürlenen Son Kumsal belgeseli de yer alıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın yersiz ve üzücü bulduğu sansür girişimine karşın, Bodrum Belediyesi bu festivali bizzat düzenleyerek Bodrum'u belgesel sinemanın kalelerinden biri haline getirmeyi amaçlıyor.

Festivalin bu yılki ana teması, Balkanlar. Bu kapsamda festival programında, Srebrenica katliamını konu alan Srebrenica: Mezardan Yükselen Çığlık, Kosova'daki savaş sonrası etnik gruplar arasındaki gerilimi işleyen Köprüden Manzaralar, Saraybosna Film Festivali'nde En İyi Belgesel ödülü kazanan Corridor # 8 gibi yapımlar bulunuyor. Festivalde ayrıca Sütlü Çikolata, Bu Ne Güzel Demokrasi! ve 3 Saat'in de aralarında bulunduğu 14 yerli belgesel izlenebilecek. Festivalin bu yılki retrospektif konuğu ise Derviş Zaim. Etkinlikte Zaim'in filmlerinin tamamı izlenebilecek.

Bilgi için: www.bodrumfilmfestival.org

http://www.yapi.com.tr/haberler/son-kumsal-bodrumda-ozgurce-izlenebilecek_63716.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!