Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Son Yağışlar Barajları Doldurmaya Yetmedi

Türkiye’nin dört büyük iline içme suyu sağlayan barajlardaki doluluk oranı geçen yılın üçte birinde kaldı. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yıl sonu itibariyle içme suyu barajlarının doluluk oranı geçen yıl yüzde 30,7’yken bu yıl yüzde 10,3 olarak belirlendi.

Referans Gazetesiürkiye’nin dört büyük iline içme suyu sağlayan barajlardaki doluluk oranı geçen yılın üçte birinde kaldı. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yıl sonu itibariyle içme suyu barajlarının doluluk oranı geçen yıl yüzde 30,7’yken bu yıl yüzde 10,3 olarak belirlendi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, enerji amaçlı barajların doluluk oranlarında da ciddi düşüş görüldü. Ülke genelindeki enerji amaçlı barajların doluluk oranı geçen yıl yüzde 44,9’ken bu yıl yüzde 32,9’a indi.

İçme suyu amaçlı barajlardaki düşüş ise çok daha büyük oranda gerçekleşti. Dört ilde doluluk oranı yüzde 30,7’den yüzde 10,3’e inerken; 17 Aralık itibariyle, geçen yıl 493,6 hm3 (hektametreküp) olan İstanbul içme suyu barajların aktif hacmi bu yıl 207,8 hm3’e indi. Geçen yıl 200,2 hm3 olan Ankara içme suyu barajlarının aktif hacmi bu yıl 7 hm3’e düştü. Geçen yıl 127 hm3 olan İzmir içme suyu barajlarının aktif hacmi bu yıl 69,4 hm3 oldu. Bursa’nın içme suyu barajındaki aktif hacim ise 6,4 hm3’ten 9,3 hm3’e çıktı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/son-yagislar-barajlari-doldurmaya-yetmedi_58155.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!