Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Soyak Evreka Konut İhtiyacını Küçük Metrekarelerle Karşılayacak

Soyak tarafından Kartal’da gerçekleştirilen Evreka Projesi'nin lansmanı Swissotel’de gerçekleştirildi. Soyak Yapı Genel Müdürü Emre Çamlıbel, projede yer alan dairelerin küçük ancak tüm ihtiyaçları karşılayabilecek şekilde tasarlandığını ifade etti.

gmtr.com.tr
Soyak Evreka Konut İhtiyacını Küçük Metrekarelerle Karşılayacak

oyak tarafından Kartal’da gerçekleştirilen Evreka Projesi'nin lansmanı Swissotel’de gerçekleştirildi. Soyak Yapı Genel Müdürü Emre Çamlıbel, projede yer alan dairelerin küçük ancak tüm ihtiyaçları karşılayabilecek şekilde tasarlandığını ifade etti.

Soyak’ın yeni projesi Evreka, Soyak Genel Müdürü Emre Çamlıbel tarafından Swissotel’de tanıtıldı. Tanıtımda, satışlarına bugün başlanılan konut projesinin orta ve üst gelirli ailelere hitap ettiği vurgulanırken, “küçük” ve “satın alınabilir” konut konsepti ön plana çıkarıldı.

Kartal’da yaklaşık 30 dönümlük arazi içinde 8 bloktan oluşan 812 konutu kapsayacak projenin Nisan 2009’da tamamlanacağı belirtildi. 48 m² ile 100 m² arasında değişen dairelerin fiyatları da 100.000 YTL ile 200.000 YTL arasında değişiyor. Vadeler ise 25.000 YTL’den başlayan peşinatlarla 24 aya kadar uzatılabiliyor.

Soyak mimari ofisi tarafından tasarlanan proje yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahaları, çocuk oyun alanları gibi sosyal tesisler ve özel güvenlik sistemi ile korunan kapalı bir siteyi kapsıyor. Toplam maliyetin yaklaşık 120 milyon YTL olduğu belirtilen projenin finansmanı Soyak’ın kendi öz kaynakları tarafından karşılanıyor.

“Tüketiciler kurumsal şirketlere yöneliyor”
Çamlıbel piyasada pazar daralması gözlendiğinde kurumsallaşmış şirketlere talebin arttığını, müşteriler için kurumsallığın güven oluşturduğu ifade etti. Konuşmasında Soyak’ın yeni projelerine de değinen Çamlıbel, İzmir’de üzerinde halen çalıştıkları projelerinin satışlarının 2008 yılına kadar başlayacağını ve İstanbul Avrupa yakasında 2008 senesinde yeni bir proje geliştireceklerini açıkladı.

Soyak’ın bugüne kadar 50.000 konut ile 200.000 kişilik bir portföy oluşturduğunu söyleyen Çamlıbel, İstanbul’da nitelikli konut açığının olduğunu ifade etti. GYODER’in araştırmasına da değinen Çamlıbel şartnamelere uygunsuz, yasallıktan uzak yapıların her yıl 500.000 ile 600.000 arasında değişen konut açığını karşılayamayacağını, bu eksiklikten ötürü konut piyasalarındaki hareketliliğin devam edeceği görüşünde olduğunu vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/soyak-evreka-konut-ihtiyacini-kucuk-metrekarelerle-karsilayacak_53311.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!