Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Soyak'tan İzmir'e 1 Milyar TL Yatırım

Soyak Mavişehir projesiyle İzmir'e 2005 yılında adım atan ve Soyak Siesta projesinin ikinci etabının satışlarına başlayan Soyak Yapı, Zeytinalanı'ndaki bahçeli ev projesi ile birlikte İzmir'e 1 milyar TL'lik yatırım gerçekleştirecek. Geçen yıl Ekim ayında başlayan Siesta projesinin ikinci etap konutlarının satışa çıkması dolayısıyla düzenlenen

Yeni Asır Gazetesi
Soyak'tan İzmir'e 1 Milyar TL Yatırım

Soyak Mavişehir projesiyle İzmir'e 2005 yılında adım atan ve Soyak Siesta projesinin ikinci etabının satışlarına başlayan Soyak Yapı, Zeytinalanı'ndaki bahçeli ev projesi ile birlikte İzmir'e 1 milyar TL'lik yatırım gerçekleştirecek. Geçen yıl Ekim ayında başlayan Siesta projesinin ikinci etap konutlarının satışa çıkması dolayısıyla düzenlenen toplantıya ekibi ile birlikte katılan Soyak Holding CEO Vekili Emre Çamlıbel, Soyak'ın İzmir projeleri hakkında bilgi verdi.

Soyak Mavişehir projesi kapsamında bin 568 konut inşaa ettiklerini ve 400 milyon TL yatırımla 2006-2009 döneminde projeyi tamamladıklarını belirten Çamlıbel, 2 bin 250 konutluk Soyak Siesta projesi için de 450 milyon TL yatırım yapacaklarını kaydetti.

İzmir'den memnunuz

Soyak Siesta projesinin 376 konutluk ilk etabını tamamladıklarını, 375 konutluk ikinci etap konutların da satışına cuma günü başlayacaklarını belirten Çamlıbel, ikinci etabı da 2010 yılının Ekim ayında tamamlamayı planladıklarını söyledi. Siesta evlerinin büyüklüğüne göre 100-250 bin TL arasında olduğunu dile getiren Çamlıbel, konut faiz oranlarının da yüzde 0.99 olduğunu kaydetti. Soyak Siesta'dan sonra Urla Zeytinalanı'nda 170 bahçeli ev projelerine başlayacaklarını anlatan Çamlıbel, "Bu proje için 150 milyon TL yatırım yapacağız. Diğer 2 projemizle birlikte İzmir'e toplam 1 milyar TL yatırım gerçekleştireceğiz. 4 yıl önce adım attığımız İzmir'den çok memnunuz. Yeni projeleri de düşünebiliriz" dedi.

Konut almanın zamanı

Şu anda konut faizlerin yüzde 1'in altına indiğini ve firmaların da çok uygun kampanyalar düzenlediklerinİ belirten Çamlıbel, konut alımı için şu anda zamanın çok uygun olduğunu söyledi. Faizlerin bu oranın çok altına düşeceğini sanmadığını, hareketlenen piyasa ile birlikte fiyatların da yükseleceğini tahmin ettiklerini anlatan Çamlıbel, "Son aylarda tüketici güven endeksi sürekli yükseliyor. Kapasite kullanım oranları arttı. Faizler düştü. En iyi kampanyalar devam ediyor. Şartlar konut alımı için çok uygun" diye konuştu.

Su tasarrufu dünyaya örnek oldu

Soyak Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk "Geleceğe bir damla sakla" ismiyle İzmir'de başlattıkları okullarda su tasarrufunu hedefleyen projelerinin uluslararası bir kimlik kazandığını söyledi. İsviçre'nin Montrö kentinde düzenlenen bir kongrede bu projelerinin bildirge olarak sunulduğuna dikkat çeken Çelenk, "İzmir'de 15 devlet okulunda başlattığımız proje İstanbul'da 18 devlet okulu ile devam etti. Proje kapsamında okulların musluklarını sensörlü musluklarla yeniledik. Bu sayede hem su tasarrufu sağlandı, hem de hijyen. Projemiz 33 bin Aileye ve 102 bin kişiye ulaştı. 223 kişinin çalıştığı projemizde 1770 ton su tasarrufu sağlandı" dedi.

Kentte hangi projeleri yaptı?

Soyak Mavişehir 1568 konut 400 milyon TL
Soyak Siesta 2250 konut 450 milyon TL
Soyak Urla 170 villa 150 milyon TL

http://www.yapi.com.tr/haberler/soyaktan-izmire-1-milyar-tl-yatirim_72844.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!