Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sözünüzün Takipçisi Olacağız Bakan Günay

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Pina Yarımadası için MNG Holding’e izin vermediklerini söyleyerek, “Onlara sadece iskele ve kıyı için proje yetkisi verdik. Firma denizi doldurdu; deniz eski haline gelmeden projelerini incelemeyeceğiz” dedi.

Radikal Gazetesi
Sözünüzün Takipçisi Olacağız Bakan Günay

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Pina Yarımadası için MNG Holding’e izin vermediklerini söyleyerek, “Onlara sadece iskele ve kıyı için proje yetkisi verdik. Firma denizi doldurdu; deniz eski haline gelmeden projelerini incelemeyeceğiz” dedi. Günay Bodrum’la ilgili Radikal’in sorularına şu yanıtları verdi:

Durum tespiti: Firma yatırım belgesine uygun biçimde otelini yapması gerekirken, oradan çıkan toprağı deniz kıyısına dökmüş.

Yetki istediler: Denize (toprağı) dökmeden de burada bir kıyı düzenlemesi yapmak için, burada bir iskele ve plaj düzenlemesi yapmak için de bir proje yapmak yetkisi istemiş. Maliye Bakanlığı, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı ile biz, proje yap diye izin vermişiz. Bu izni bazı çevreler yanlış anladı, biz izin verdik sandı. Halbuki biz proje yap, getir diye izin verdik.

Projeyi incelemeyeceğim bile: Bize proje geldi, ama bizim bu projenin uygunluğunu irdelememiz mümkün değil. Çünkü denizi doldurdular, kıyıyı tahrip ettiler. Ben dedim ki, ‘Şimdi denizi eski haline getirsinler, ondan sonra projeyi inceleyelim.’

Ankara'dan işler halledilmez: Ankara’dan kimse işini halletmiş değil. Kanunsuzluk, Ankara’dan gidip kendini kabul ettirmiş değil. ‘Ben yaptım oldu’ anlayışı egemen değil.

Belki geçerdi: Bunu da itiraf ediyorum; izinsiz, belgesiz denizi doldurmaya kalkmadan önce proje gelse belki de geçerdi. Çünkü oraya bir tesis yapılıyorsa o tesisin bir iskeleye ihtiyacı olacak. Şu anda  “Yasalar arkadan gelir nasıl olsa, Ankara’dan biz işimizi ayarlarız” diyen zihniyet kendi işini zora soktu. Şimdi yaptıklarını düzeltecekler, ondan sonra biz projelerini inceleyeceğiz.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/sozunuzun-takipcisi-olacagiz-bakan-gunay_62591.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!