Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

SPK: Mortgage'ta Hiçbir Problem Yok

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı (SPK) Turan Erol, Türkiye'de mortgage piyasasında hiçbir problem bulunmadığını belirterek, "Ancak yurtdışında yaşanan gelişmeler hem kredi kurumları hem de düzenleyici otoriteler tarafından yakından takip edilerek bu gelişmelerden gerekli dersler çıkarılmalı" dedi.

Milliyet Gazetesiermaye Piyasası Kurulu Başkanı (SPK) Turan Erol, Türkiye'de mortgage piyasasında hiçbir problem bulunmadığını belirterek, "Ancak yurtdışında yaşanan gelişmeler hem kredi kurumları hem de düzenleyici otoriteler tarafından yakından takip edilerek bu gelişmelerden gerekli dersler çıkarılmalı" dedi.

Türkiye'de konut kredisi faiz oranlarının mevcut durumdaki seviyesi düşünüldüğünde, konut kredisi alan tüketicilerin dar gelirli tüketiciler olmadığı sonucuna ulaşıldığını belirten Erol, ayrıca bankaların müşteriler için ayrı faiz oranları belirlemediklerini söyledi.

Erol, "Dolayısıyla, ülkemizde bir subprime (yüksek riskli) mortgage piyasası bulunmamaktadır" dedi. Erol, BDDK verilerine göre Türkiye'de konut kredilerinin geri ödemelerinde herhangi bir sorun yaşanmadığını, böyle bir sorun yaşansa bile bunun tüm bankacılık sektörü genelinde önemli olumsuz sonuçlar doğurmayacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/spk-mortgageta-hicbir-problem-yok_55705.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!