Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ŞPO: Stat İtirazı Üzerine Linç Kampanyası Başlatıldı

Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi, yaptıkları açıklamada Gürsel Aksel Tesisleri'nin bulunduğu araziye inşa edilecek Göztepe Stadı ile ilgili imar planına yaptıkları itiraz üzerine kamuoyunda kendilerine yönelik linç kampanyası başlatıldığını iddia etti.

yapi.com.tr
ŞPO: Stat İtirazı Üzerine Linç Kampanyası Başlatıldı

İtirazlarındaki tüm maddelerle ilgili yönetmeliklerin İmar Kanunu'nun öngördüğü kurallar olduğunu belirten Şehir Plancıları Odası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bizler Göztepe Stadı yeni projesine ilişkin bugüne kadar yapmış olduğumuz açıklamalarda her zaman yapıcı olmaya çalıştık. Bu kapsamda onaylanan imar planına yaptığımız itirazların yanında, olaya ilişkin genel birkaç temel konu üzerinde itirazlarımız öne çıkmaktadır. Göztepe Stadı'nın olduğu bölgede bu büyüklükte bir yapının değil, daha mütevazı, çevreyle uyumlu ve tüm Göztepe halkını kucaklayan bir düzenleme yapılması uygun olacaktır. Benzer değerlendirmelerimizi Karşıyaka Stadı projesi içinde belirtmiştik. Şu anda Karşıyaka'daki stat için yapılan inşaat faaliyetlerinde de sorunların yaşandığını görüyoruz."

Açıklamanın devamında şu görüşler savunuldu:

"İmar planında belirttiğimiz hususlar ile genel itiraz ve önerilerimiz bilimsel yönetmeliklere ve mevzuata uygun şekilde yapılabilirken, kulüp yöneticileri ve bazı siyasi tarafların bu konuda ısrarcı, baskıcı ve yönlendirici olmasını anlamakta zorlanıyoruz. Bölgede yaşayan insanların günlük spor alanı olarak da kullandığı Göztepe ve Karşıyaka stat arazilerine ilişkin yıllardır devam eden tartışmalarda, 1 yıl öncesine kadar yerel yönetimlerden sorumlu belediye başkanlarının da ulaşım ve trafik yoğunluğu ile kent silüeti açısından mevcut alanlarda yüksek kapasiteli statların uygun olmadığı ve bu nedenle yeni yerler arandığı basında çokça ifade edilmiştir. Yönetim kurulu başkanımız başta olmak üzere, odamıza sosyal medyadan tehdit içerikli mesajlar gelmektedir. Çeşitli kanallardan odamız aranarak, dün gündüz saatlerinden başlayan bir linç operasyonu üyelerimize karşı sürdürülmüştür. Kurumsal sosyal medya hesaplarımıza, başkanımızın kişisel hesaplarına tacizler yapılmakta ve şube hizmet binamız hedef gösterilmektedir. Burada kişi ve grupların açıkça yönlendirildiğini düşünmekteyiz ve avukatımız ile görüşmekteyiz. Herkesi yaratılmak istenen bu linç operasyonuna karşı sağduyulu davranmaya davet ediyor, linç kampanyasını kınıyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/spo-stat-itirazi-uzerine-linc-kampanyasi-baslatildi_157499.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!