Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Spor Bakanlığı Koca Mahalleyi de Kaydırmış!

Meğer Spor Bakanlığı'nın yanlış inşaatı sadece Erzurum'daki kayak pistini çökertmemiş. Bakanlığın Giresun'da yaptığı Gençlik Merkezi inşaatındaki yanlışlığı dolayısıyla Çıtlakkale Mahallesi'ndeki evler de kaydı.

yapı.com.tr
Spor Bakanlığı Koca Mahalleyi de Kaydırmış!

Radikal'in haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nca, Erzurum Palandöken‘de 2011'de yılında yapılan kayak merkezindeki atlama rampalarının heyelandan yıkılmasının ilk olmadığı ortaya çıktı.

Bakanlık tarafından Giresun mekezde inşa edilmekte olan "Gençlik Merkezi" inşaatında da, yanlış yer seçimi ve tedbirsizlik sonucu heyelana sebep oldu. 24 Şubat 2014 tarihinde Çıtlakkale Mahallesi'nde meydana gelen heyelanda, Ürün Sokak'ta yer alan yüzlerce konutun hasar gördüğü belirlendi.

Jeoloji Mühendisleri Odası'ndan yapılan açıklamada, Giresun "Gençlik Merkezi" inşaası sırasında kontrolsüz bir şekilde kazı yapıldığı ve bunun sonucunda meydana gelen heyelandan dolayı yüzlerce konutun hasar gördüğünün Afet ve Acil Durum Yönetimi İl Müdürlüğü tarafından rapor edildiği ifade edildi.

Açıklamada şöyle denildi: "Afet ve Acil Durum Yönetimi İl Müdürlüğü söz konusu alan için ‘Genel Hayata Etkililik Oluru‘ kapsamında, sözkonusu bölgeyi "Afete Maruz Bölge İlan" etmiştir.

Düzenlenen raporda; mahallede yeralan 233 konut Kontrol Etütleri Programı çerçevesinde izlemeye tabi tutulduğu, 54 adet bina ve konut için ise boşaltma kararı alındığı bildirilmiştir.

Sözkonusu olaydan sonra; bina ve çervresinde meydana gelen heyelanın önlenmesi amacıyla milyonlarca lira para harcanarak kazıklı iksa tedbirleri alınmaya çalışılmış, konutları boşatılan yüzlerce vatandaşımız ise mağdur edilmiştir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/spor-bakanligi-koca-mahalleyi-de-kaydirmis-_122698.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!