Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Yapı Ruhsatları Azalınca,...

Spor Kulubü Arazisine İmam Hatip Yapılmak İstenmesine Tepki

Bakırköy Kent Savunması bileşenleri ve Ataköy Doğa ve Yaşam Derneği üyeleri, spor kulübü arazisine imam hatip yapılmak istenmesine tepki gösterdi.

yapi.com.tr
Spor Kulubü Arazisine İmam Hatip Yapılmak İstenmesine Tepki

Ataköy Emlak Bankası Spor Tesisleri önünde bir araya gelen, Bakırköy Kent Savunması Bileşenleri ve Ataköy Doğa ve Yaşam Derneği üyeleri, Ataköy Emlak Bankası Spor Kulübü arazisinin, ‘spor tesis alanı’ndan’ çıkartılarak,Mesleki ve Teknik Öğretim Tesis alanı’na çevrilmesine tepki gösterdi.

“Yeşil alanımdan elini çek”, “Bakırköy’üme dokunma”, “Beton istemiyoruz”, “Yeşilime dokunma” dövizleri taşıyan yaşam savunucuları spor alanlarının bulunduğu ve ağaçlarla çevrili yaklaşık 12 bin metrekarelik araziye imam hatip lisesi yapılacağını belirtti.

Evrensel'in haberine göre, yaşam savunucuları adına açıklamayı Ataköy Doğa ve Yaşam Derneği Başkanı Asuman Yarkın Yeşilırmak gerçekleştirdi. Yeşilırmak, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 13 Ocak 2017 tarihinde onay bekletildikten sonra 26 Mayıs 2017 tarihinde askıya çıkarılan imar plan değişikliğiyle, mevcut imar planında ve uygulamada çok büyük kısmı açık spor tesisleri olan alan 'mesleki ve teknik eğitim alanı' olarak yapılaşmaya açılmaktadır. İBB Meclisindeki tartışmalarında sözü edilen eğitim tesisinin imam hatip lisesi olduğu anlaşılmaktadır. Plana göre alanda eğitim tesisinin yanı sıra “yurt, kütüphane, spor tesis, sergi-konferans salonları vb tesisler” yer alacak, yapılanma koşulları avan projesinde belirlenecektir” diye konuştu.

Ataköy’ün eğitim alanları yeterli olduğunu belirten Yeşilırmak, “Ataköy halkının hiçbir meslek lisesi talebi yoktur. Yakın çevresinde ulaşılabilir konumlarda çok sayıda İmam Hatip Lisesi bulunmaktadır. Söz konusu plan değişikliği, Ataköy yerleşmesinin spor tesisi alanı yok edilerek, ihtiyaç olmayan bir yapıya dönüştürmek için yapılmaktadır. Ataköy halkı, yıllardır boş ve atıl tutularak çürümeye terk edilmiş olan spor ve sosyal tesis alanının yenilenerek açılmasını beklerken, tümden elinden alınması ve yok edilmek istenmesine itiraz ediyor. Bu alanın mevcut fonksiyonunda kalmasını, tesisin ağırlıklı olarak açık spor alanları ve yeşil alan kullanımıyla yenilenmesini ve yeniden halkın kullanımına açılmasını talep ediyor” dedi.

Yeşilırmak son olarak şunları söyledi: “Ataköy sahiline yüksek yapılardan bir duvar ören yapılaşmaya tepkili olan halkın hastanelerini özelleştiren, yeşil alanlarını, ağaçlarını tahrip eden projelere itiraz eden tüm duyarlı Ataköy halkı, bu plan değişikliğini kabul etmiyor. Yıllardır boş ve atıl tutularak çürümeye terk edilmiş olan spor ve sosyal tesis alanının yenilenerek açılmasını beklerken, tümden elinden alınması ve yok edilmek istenmesine itiraz ediyor. Bu alanın mevcut fonksiyonunda kalmasını, tesisin ağırlıklı olarak açık spor alanları ve yeşil alan kullanımıyla yenilenmesini ve yeniden halkın kullanımına açılmasını talep ediyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/spor-kulubu-arazisine-imam-hatip-yapilmak-istenmesine-tepki_159611.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!