Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

SSK İşhanını Çankaya Alırsa Meydan Olacak

Bugün yapılacak SSK İş Hanı ihalesine Çankaya Belediyesi de girmeye hazırlanıyor. Belediye ihaleyi kazanabilirse Kızılay’ın göbeğindeki bina yıkılarak meydan ve yer altı otoparkı yapılması planlanıyor.

Hürriyet Gazetesi
1 SSK İşhanını Çankaya Alırsa Meydan Olacak

ugün yapılacak SSK İş Hanı ihalesine Çankaya Belediyesi de girmeye hazırlanıyor. Belediye ihaleyi kazanabilirse Kızılay’ın göbeğindeki bina yıkılarak meydan ve yer altı otoparkı yapılması planlanıyor.

Ankara Hürriyet’e konuşan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, "SSK İş Hanı’nı alabilirsek o ucube alanın kaldırılması halinde Kızılay ve çevresinin ihtiyacı olan açık alana ve otoparka kavuşturulabileceğini düşünüyorum" dedi. Tanık şunları söyledi:

Ucube alan kalkacak

"Eğer SSK İşhanı’nı imkanlarımız dahiline alabilirsek tabii ki belediye meclisimiz ve karar organlarının da değerlendirmesiyle en doğru şekilde kullanılacak. Esnafla görüşmelerimiz sonrasında binanın kaldırılarak açık alana dönüştürülmesi ve bir yer altı otoparkı yapılması yönünde görüşün baskın olduğunu gördük. Bu ucube alanın kaldırılmasının da kent estetiği ve Kızılay çevresi açısından önemli olduğunu düşünüyorum."

Sosyal güvenlik kurumlarının SGK çatısı altında toplanmasıyla kuruma aktarılan taşınmazlara ilişkin alınan kararlar birer birer hayata geçiriliyor.

Bu kapsamda, Ankara’nın merkezi Kızılay’da çeşitli kurumlara, iş yerlerine ve eğlence mekanlarına ev sahipliği yapan ve satış kararı alınan SSK İşhanı için açık artırma yöntemine başvurulacak.

Açık artırma ile satış bugün saat 10.30’da SGK İnşaat Emlak Daire Başkanlığında yapılacak. Satışa katılacakların teklif ve gerekli belgeleri en geç ihale saatine kadar başkanlığa teslim etmeleri gerekiyor. İçerisinde 206 büro, 66 iş yeri ve 1 otopark bulunan SSK İşhanı, 77 milyon 732 bin 500 lira muhammen bedelle satışa sunulacak. İş hanının arsa alanı 6 bin 137 metrekare inşaat alanı ise 44 bin 205 metrekareyi buluyor.

İşhanının eğlence mekanlarının bulunduğu bölüm bir süredir "Kızılay Eğlence Merkezi" olarak ismiyle faaliyet gösteriyor.

Binada halen Çankaya Belediyesi, Çankaya Nüfus İdaresi, bazı kamu kurumlarının birimleri, sivil toplum örgütleri faaliyette bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ssk-ishanini-cankaya-alirsa-meydan-olacak_72741.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Parklarin yillar icinde ne sekilde kullanildigi ve kendi haline birakildigi Guven Parkta cok yasandi. En iyi cozum, taban alani daha kucuk olan, ikonik bir kule dikilmesi olabilir. Hem Kizilaya baska bir referans noktasi kazandirilmis olur, hem de Ankara son derece modern ve simgesel bir yapiya daha kavusmus olur. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!