Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Stüdyo Daire Tamamen Tarih Oldu

Ekim 2017 tarihinde yürürlüğe giren yeni imar yönetmeliğiyle yapımı durdurulan stüdyo daireler artık tamamen tarih oluyor. Kira getirisi isteyen yatırımcılar son dairelere büyük talep gösterince 1 senede hem stüdyoların fiyatı arttı hem de stok bitme noktasına geldi.

yapi.com.tr
Stüdyo Daire Tamamen Tarih Oldu

Stüdyo yani 1+0 olarak bilinen daireler tam anlamıyla tarih oluyor. 1 Ekim 2017'de yürürlüğe giren imar yönetmeliği ile stüdyo dairelerin yapımı yasaklanmıştı. Bu tarihten sonra inşa edilen binalarda stüdyo daire yapılmasına izin verilmedi. Kira getirisi nedeniyle yatırım amaçlı konut alanların tercih olan stüdyoların yapımı yasaklanınca son dairelere de ilgi oldukça arttı. Son 1 yılda piyasada bulunan stüdyo daire stoku tükenmek üzere...

2 binden az stok
Posta'dan Meltem Kara'nın haberine göre; firmaların elinde bir elin parmağını geçmeyecek sayıda daire kaldı. Konut üreticisi firmaların stüdyo daire stoklarına yönelik yaptığımız araştırmada, şu anda piyasada 2 bin adetten az stüdyo daire bulunduğunu öğrendik. Toplam konut stoku içinde bu rakam yok denecek kadar az. Öyle ki REIDIN-GYODER'in son raporunda stokta kalan metrekare dağılımına bakıldığında, stüdyoların oranı yüzde 1 olarak dikkat çekiyor. Yeni imar yönetmeliğinin yürürlüğe girdiği tarih olan 1 Ekim 2017'den itibaren son daireleri almak isteyenler talep gösterince fiyatlar artışa geçti. 2017-2018 Ekim döneminde stüdyo daireler yüzde 3.78 değer kazandı. Talebi artınca, stüdyolar getiride 1+1, 2+1 ve 3+1 konut tiplerine fark attı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/studyo-daire-tamamen-tarih-oldu_169603.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!