Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Su Kayağı Göletinde Sona Gelindi, Açılışı Başbakan Erdoğan Yapacak

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi'nin, Çukurca'da 60 bin metrekare alan üzerinde inşa ettiği su kayağı tesisi, 14 Haziran'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak. Meraklılarınca açılışı sabırsızlıkla beklenen tesis, ekim ayında da Avrupa Su Kayağı Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak.

Zaman GazetesiBursa merkez Osmangazi Belediyesi'nin, Çukurca'da 60 bin metrekare alan üzerinde inşa ettiği su kayağı tesisi, 14 Haziran'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak. Meraklılarınca açılışı sabırsızlıkla beklenen tesis, ekim ayında da Avrupa Su Kayağı Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ve Osmangazi İlçe Başkanı Tahsin Kara'nın da olduğu bir heyetle Su Kayağı Tesisleri'nde incelemelerde bulundu. Bakan Çelik, tesisle ilgili olarak, "Bursa'nın yüz akı projelerinden birisi. Kentin modern yüzünü gösteren Türkiye'ye örnek bir tesis olmuş. Bursa'ya çok yakıştığını düşünüyorum." dedi. Türkiye'de bir benzeri bulunmayan tesise hayran kalan Bakan Çelik, 14 Haziran'da Başbakan'ın açılışlarda bulunmak üzere Bursa'da olacağını, bu kapsamda açılışı yapılacak tesislerden birisinin de su kayağı tesisi olacağını söyledi.

Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, su kayağı tesislerinin başlangıç binası olarak inşa edilen yapının yaklaşık 600 metrekare alanı kapsadığını, çelik taşıyıcı sistem üzerine ahşaptan yapılan binada, bay ve bayan sporcular için ayrı ayrı soyunma odaları, duş ve wc'lerin bulunduğunu söyledi. Ayrıca binada bir de su kayağı malzemeleri satış bölümünün yer alacağını belirten Altepe, yanına hiçbir şey almadan tesislere gelenlerin burada gerekli her şeyi bulabileceğini ve su kayağı yapabileceğini ifade etti.

Türkiye'de ilk olan proje, iki etap halinde hayata geçirildi. 47 bin 654 metrekare alanı kapsayan birinci bölümde su kayağı göleti ile başlangıç binasının inşaatı var. 11 bin metrekareyi aşan ikinci bölümde ise tesisin teknik altyapısı ile sosyal aktivite merkezlerinin inşaatı yer alıyor. Projenin mekanik ve elektronik aksamları, Alman Rixen firması tarafından montajlandı. Cafe ve restoranın kapalı bölümü 56 kişilik, açık bölümü ise 204 kişilik. Bunların dışında bazı teknik oda ve kontrol birimleri de bu binada yer alıyor. Birinci etap içinde yer alan ve inşaatı tamamlanan gölet ise yaklaşık 30 bin metrekare alan üzerine oluşturuldu. Göletin dışında kalan yaklaşık 17 bin 654 metrekare alan yeşil alan, yürüme yolları ve peyzaj düzenlemeleri olarak düzenlendi. Derinliği 1,5 metre olan göletin tam ortasında yapay bir ada bulunuyor. Adaya ulaşım da, göletin altından geçirilen bir tünel/koridor aracılığıyla sağlanıyor. Projenin; gölet inşaatı ve başlangıç binasını kapsayan birinci etabı Osmangazi Belediyesi'ne yaklaşık 1,4 trilyon liraya mal oldu. İkinci etap ve kamulaştırmalarla birlikte bu rakam daha da arttı. Projenin ikinci etabında ise konaklama, piknik ve dinlenme alanları ile eğlence tesisleri ve spor tesisleri yapılıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/su-kayagi-goletinde-sona-gelindi-acilisi-basbakan-erdogan-yapacak_61632.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!