Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

‘Su Yasası İptal Edilsin’

42 örgütün ortak girişimiyle oluşturulan Suyun Ticarileşmesine Hayır Platformu’nca İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenen, “5. Dünya Su Forumuna Karşı Hazırlık Toplantısı”nın sonuç bildirgesinde, AKP hükümetince hazırlanan ve suyu ticari bir mal haline getiren “Su Yasası”nın iptal edilmesi istendi.

Cumhuriyet Gazetesi
‘Su Yasası İptal Edilsin’

KESK, DİSK, TMMOB, CHP İstanbul İl Başkanlığı ve İstanbul Tabip Odası’nın da aralarında bulunduğu 42 örgütün ortak girişimiyle oluşturulan Suyun Ticarileşmesine Hayır Platformu’nca İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenen, “5. Dünya Su Forumuna Karşı Hazırlık Toplantısı”nın sonuç bildirgesinde, AKP hükümetince hazırlanan ve suyu ticari bir mal haline getiren “Su Yasası”nın iptal edilmesi istendi. Suyun ticarileştirildiği ülkelerde zehirlenme, bebek ölümü, salgın hastalıklar ve sakat doğumların sayısının hızla arttığına da dikkat çekilen bildirgede, önlemler hakkında şu bilgilere yer verildi:

- Suyun ticarileştirilmesi için kurulacak barajların yapılmasına karşı eylemler düzenlenecek.

- Munzur, Hasankeyf ve Karadeniz Bölgesi’ndeki projelerin durdurulması için uluslararası kuruluşlarla ortak mücadele genişletilecek.

- Dünya Su Forumu’nun suyu bir piyasa malı haline getirmek amacında olduğu yurttaşlara anlatılarak ortak tepki oluşturulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/su-yasasi-iptal-edilsin_64485.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!