Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Suay Aksoy ICOM 2010-2013 Stratejik Plan Komitesi'nde

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Kültürel Miras ve Müzeler Direktörü Suay Aksoy, ICOM’un (Uluslararası Müzeler Konseyi) önümüzdeki döneme ilişkin Stratejik Planı’nı hazırlamak üzere ICOM Başkanlığı tarafından 'ICOM 2010-2013 Stratejik Plan Komitesi' üyeliğine atandı.

yapi.com.tr
Suay Aksoy ICOM 2010-2013 Stratejik Plan Komitesi'nde

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Kültürel Miras ve Müzeler Direktörü Suay Aksoy, Uluslararası Müzeler Konseyi'nin (ICOM) önümüzdeki döneme ilişkin Stratejik Planı’nı hazırlamak üzere ICOM Başkanlığı tarafından 'ICOM 2010-2013 Stratejik Plan Komitesi' üyeliğine atandı. ICOM Yürütme Konseyi’nin 117. oturumunda ilk kez kurulmasına karar verilen 2010-2013 Stratejik Plan Komitesi, görevini 30 Haziran 2011’e kadar tamamlamış olacak. Komite, Suay Aksoy’la birlikte ABD, Kanada, Danimarka ve Almanya’dan gelen beş uzmandan oluşuyor.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Kültürel Miras ve Müzeler Direktörü Suay Aksoy ve başında bulunduğu Direktörlük, kuruluşundan itibaren tanımlanmış bir strateji çerçevesinde çalışmalarını yürütmeye özen gösterdiği gibi, desteklediği ve özellikle kendi geliştirdiği projelerle de müzelerde ve müzecilik alanında stratejik yönetim kavramının ve uygulamalarının gelişmesine öncülük etti. Müzecilik alanında geliştirdiği uluslar arası işbirlikleriyle de dikkatleri üzerine çeken Aksoy, UNESCO nezdinde en üst müzecilik kurumu olan ICOM’un (Uluslararası Müzeler Konseyi) önümüzdeki döneme ilişkin Stratejik Planı’nı hazırlamak üzere ICOM Başkanlığı tarafından 'ICOM 2010-2013 Stratejik Plan Komitesi' üyeliğine atandı.

Komitenin özellikle üzerinde çalışacağı konular arasında kültürel mirasın değerini anlatmak ve yaymak açısından ICOM’un üstleneceği liderlik ve gerçekleştireceği hedefler; müzelerde etkin ve yüksek standartta hizmetlerin verilmesinin destelenmesi ve bu açıdan farklı ortamlarda başvurulacak ölçütler; ve ICOM Stratejik Planı’nın hedeflerini ve daha geniş anlamda toplumsal ve ekonomik kalkınma konularıyla bağını yansıtacak şekilde UNESCO ve Birleşmiş Milletler kalkınma ajansları gibi uluslararası miras ve kültür örgütleriyle ilişkilerinin yoğunlaştırılması sayılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/suay-aksoy-icom-2010-2013-stratejik-plan-komitesinde_83693.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!