Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Şubat’ta Doğalgaz İthalatı Yüzde 2,9 Arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) "2018 Şubat Ayı Doğalgaz Sektör Raporu"na göre, geçen yıl Şubat’ta 5 milyar 253 milyon metreküp doğalgaz ithal edilirken, bu yıl Şubat ayında doğalgaz ithalatı yüzde 2,9 arttı ve 5 milyar 403 milyon metreküpe ulaştı.

yapi.com.tr/AA
Şubat’ta Doğalgaz İthalatı Yüzde 2,9 Arttı

Toplam ithalatın 3 milyar 744 milyon metreküpü boru hatlarıyla, 1 milyar 659 milyon metreküpü ise Sıvılaştırılmış Doğalgaz (LNG) tesisleri aracılığıyla gerçekleştirildi. Şubat’ta en fazla doğalgaz 2 milyar 522 milyon metreküple Rusya'dan alındı. Bu ülkeyi, 685 milyon metreküple İran, 536 milyon metreküple Azerbaycan izledi.

Şubat’ta doğalgaz tüketimi, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 5,2 azalarak 5 milyar 358 milyon metreküpe oldu. Bu dönemde en çok doğalgaz, tüketimdeki düşüşe rağmen konutlarda gerçekleşti. Söz konusu ayda konutlardaki tüketim yüzde 7,3 azalışla 2 milyar 208 milyon metreküpe geriledi. Tüketimde, konutları 1 milyar 523 milyon metreküple elektrik üretim sektörü ve 1 milyar 60 milyon metreküple sanayi sektörü izledi.

Depolardaki doğalgaz stok miktarı şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 202 artışla 2 milyar 777 milyon metreküp oldu. Bu miktar 2017 yılının Şubat ayında 919 milyon metreküp olmuştu. Şubat'ta Türkiye'nin doğalgaz ihracatı ise yüzde 30,4 azalışla 83,4 milyon metreküpe indi. Doğalgaz ihraç edilen tek ülke Yunanistan oldu.

ETİKETLER: doğalgaz ithalat
http://www.yapi.com.tr/haberler/subatta-dogalgaz-ithalati-yuzde-2-9-artti_165267.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!