Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sultanahmet Artık Yayaların

Kentin tarihi mekânlarının içinde bulunduğu Sultanahmet Meydanı’nın araç trafiğine kapatılması yönündeki karar dün (7 Haziran) uygulanmaya başlandı. Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Camii’nin de içinde yer aldığı meydan araç trafiğine kapatıldı. Meydana resmi araçlar ve turist araçlarıysa kısa süreliğine giriş yapıp çıkacaklar.

Radikal Gazetesi
Sultanahmet Artık Yayaların

Kentin tarihi mekânlarının içinde bulunduğu Sultanahmet Meydanı’nın araç trafiğine kapatılması yönündeki karar dün (7 Haziran) uygulanmaya başlandı.

Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Camii’nin de içinde yer aldığı meydan araç trafiğine kapatıldı. Meydana resmi araçlar ve turist araçlarıysa kısa süreliğine giriş yapıp çıkacaklar. Turist otobüslerinin beklemesi süresi 15 dakika. Meydanın araç trafiğine kapatılmasına ilişkin dün yapılan çalışmaları izleyen Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, şu bilgileri verdi: “Buradaki trafik, tarihi eserlerin ve dokunun kavranmasını zorlarlaştırıyordu. Şimdi insanlar rahatlıkla Sultanahmet’e gelecekler. Sultanahmet Meydanı ve çevresine artık sadece resmi araçlar ile turist araçları girebiliyor. Bunlar da belli bir süre için girebiliyorlar. Yani turist araçları 15 dakika içerisinde burayı terk etmek zorunda. Ambulans, zabıta araçları, valiliğin araçları, polis araçları girecekler ama onlar da  beklemeyecekler. Sahilde özellikle turist otobüslerinin rahat kalabileceği bazı yerler de yaptık.” (Radikal)

http://www.yapi.com.tr/haberler/sultanahmet-artik-yayalarin_80137.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!