Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sultanbeyli, TEM'e Kavuşuyor

Yıllardır TEM bağlantı sorunuyla boğuşan Sultanbeyli'de nihayet sorunun çözümü için adım atıldı. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın desteğiyle mahkeme aşamasındaki sorun çözüme kavuşturuldu.

Zaman Gazetesi
Sultanbeyli, TEM'e Kavuşuyor

Yıllardır TEM bağlantı sorunuyla boğuşan Sultanbeyli'de nihayet sorunun çözümü için adım atıldı. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın desteğiyle mahkeme aşamasındaki sorun çözüme kavuşturuldu.

Başkan Hüseyin Keskin, "Memleketinden gelen vatandaşlar veya bu vatandaşların yakınları ilçeye TEM Otoyolu'ndan giriş olmadığı için otobüs firmasının indirdiği yerden tekrar vasıtaya binmek zorunda kalıyordu. Bu, şehir içi ulaşım için de geçerli. Şehirle bağlantı bu yüzden kopuktu. Bakan Bey'in de desteğiyle çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor." dedi.

İstanbul'un en uç ilçelerinden biri olan Sultanbeyli, yıllardır şehre adaptasyonda sıkıntı çekiyor. Gerek sosyal hayat gerekse ticari yaşamın sınırlı olması ilçeyi cazibe merkezi olmaktan da uzak tutuyor. Bu sorunun en büyük sebebi ise ilçeye TEM Otoyolu'ndan giriş çıkışın olmaması. İlçe halkının seçim öncesi başkan adaylarından en büyük talebi de bu sorunun çözümüne yönelik olmuştu. Sultanbeyli belediye başkanlığına seçilen Hüseyin Keskin de öncelikle bu sorunun çözümü için çalışmalara başladı. Projesinin hazır, ihalesinin de yapılmış olduğunu dile getiren Keskin, kendilerinin de çalışmaların başlaması için düğmeye bastıklarını kaydetti.

Başkan Keskin, ilçe sakinlerinin en önemli ikinci sorununun da mülkiyet sorunu olduğunu söyledi. İlçede 20 yıldır mülkiyet sorununun olduğuna vurgu yapan Başkan Keskin, "Birçok vatandaşın tapusu yok. Biz tapu sahiplerini ilçedeki konutlarda oturan mülk sahibi vatandaşlarla buluşturup müstakil tapularını bedelleri karşılığında kendilerine vermek istiyoruz." diye konuştu.

Son günlerde gündemden düşmeyen kaçak yapıların yıkımı ile ilgili de konuşan Hüseyin Keskin, seçim öncesinde yaptıkları bütün uyarılara rağmen vatandaşların kaçak yapı inşa etmeye devam ettiklerini söyledi. Keskin, "40 konut okul alanına, 8 konut da TOKİ'nin tapulu arsasına yapılmış. Bazı yerler resmen gecekondu mahallesi olmuş. Bunların yıkılması gerekiyordu. Şu ana kadar 55 kaçak yapıyı yıktık." diye konuştu. Yıkımlar sırasında bıçağını çocuğunun boğazına dayayarak direnen vatandaşa destek olma sözü veren Keskin, ancak bu davranışın ne olursa olsun hoş karşılanamayacağını dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sultanbeyli-teme-kavusuyor-_68619.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!