Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sur Çevresine Demiryolu

Yeniden Zeytinburnu Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Murat Aydın, Yedikule'den surboyu Haliç-Sirkeci güzergahıyla yerden 5-6 metre yükseklikte

Akşamb>Yeniden Zeytinburnu Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Murat Aydın, Yedikule'den surboyu Haliç-Sirkeci güzergahıyla yerden 5-6 metre yükseklikte demiryolu ring hattı kurulacağını söyledi.

İstanbul'un tarihi içinde çok önemli bir yer tutan sur çevresinde demiryolu ile gezilebilecek. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ikinci kez seçildikten sonra çalışmalarına hızlı başladı. Çevre düzenlemesinden sosyal aktivitelere kadar birçok projesini AKŞAM'a anlatan Aydın önceliği ise, tarihi yarımadayı sarmalayan surların dışına 'monorail' hattı döşenmesine veriyor.

TARİH TURU ATILACAK

Projenin 5 yıl içinde bitmesi için elinden geleni yapacağını söyleyen Murat Aydın, Yedikule sahilden sur boyunca Haliç'e, oradan Sirkeci ve tekrar Zeytinburnu'na kadar yerden 5-6 metre yükseklikte 'monorail' sistemini döşeyeceğini bildirdi. Aydın şu bilgiyi verdi:

'Projelerimiz hazır. Bu surları gezmek bir gününüzü alacak. Her yerde bir durak olacak ve o durakta inip o kültürü koklayacaksınız. Sonra gelen diğer araca binip bir sonraki durakta ineceksiniz ve farklı bir kültürü daha koklayacaksınız.'

REHBERİM DEDEM

Yerel seçimlerde yüzde 52.3 gibi önemli bir oy oranıyla sandıktan galip çıkan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, kendisinin seçilmesi için Giresunlu hemşerilerinin yoğun çaba gösterdiğini ancak asıl nedenin yaptığı hizmetler olduğunu kaydetti. Çalışmalarında rahmetli dedesinin sözlerinin önemli bir yer tuttuğunu da açıkladı. Aydın, dedesinin adam olmayı 'üzerinde doğup büyüdüğü, ekmeğini yiyip, suyunu içtiği topraklara hizmet etmek' olarak tarif ettiğini belirterek, 'İşte bu nedenle ben dedemin ve her şeyden yoksun yaşayan dedemin kuşağının gerçekleşen hayaliyim' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sur-cevresine-demiryolu_10440.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!