Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Suriye'de Demir Fiyatları Yüzde 60-70 Oranında Düştü

Ekonomik kriz ve komşu ülkelerden yüksek miktarda yapılan demir ithalatı, Suriyeli yerli üreticileri sıkıntıya soktu. Yeterli elektrik enerjisinin ve hurdanın bulunmaması ve rekabet nedenleriyle demir fiyatları geçen yıla göre yüzde 60 ila 70 oranında düştü.

Referans Gazetesi
Suriye'de Demir Fiyatları Yüzde 60-70 Oranında Düştü

Ekonomik kriz ve komşu ülkelerden yüksek miktarda yapılan demir ithalatı, Suriyeli yerli üreticileri sıkıntıya soktu. Yeterli elektrik enerjisinin ve hurdanın bulunmaması ve rekabet nedenleriyle demir fiyatları geçen yıla göre yüzde 60 ila 70 oranında düştü. Suriye Resmi Haber Ajansı SANA'da yer alan habere göre, Suriye Sanayi Bakanı Fuad İsa El Cuvni, Der Filla bölgesinde bulunan demir üreticileriyle biraraya geldi. Bakana sıkıntılarını aktaran demir üreticileri, fiyatlardaki düşüş nedeniyle ciddi ekonomik sorunlar yaşadıklarını söylediler.

Demir üreticileri, global ekonomik kriz nedeniyle yerel pazarda talebin düştüğünü ve pazarlama konusunda sıkıntı yaşadıklarını bildirdiler. Komşu ülkelerden yüksek miktarda demir ithal edilmesinin de sıkıntıları artırdığını ifade eden üreticiler, bakandan türlü isteklerde bulundular. Üreticilerin isteklerini dikkate alacaklarını belirten bakan El Cüvni, ihracatın desteklenmesi, liman ücretlerinin düşürülmesi, yerel yönetim ve gümrük vergilerinin bir kısmının iptali gibi önerileri ilgili komitelere aktaracağını kaydetti. Suriye'nin Hama kentinde bulunan ve 1'i kamuya ait olan 7 demir-çelik fabrikasının yıllık üretimi 1.3 milyon ton olarak gerçekleşirken, yerel pazarın ihtiyacının 2.1 milyon ton olduğu belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/suriyede-demir-fiyatlari-yuzde-60-70-oraninda-dustu_73724.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!