Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Surları Çöplük Yaptık

Restorasyonu yılan hikayesine dönen surların Fatih sınırları içerisinde bulunan Mevlanakapı bölümü, gösterilen özensizliğin boyutlarını apaçık bir şekilde gözler önüne seriyor. Sur kapısı ile komşu olan Güherciler Sokak sakinleri, Fatih Belediyesi'nin bir yıla yakın zamandır surun hemen dibindeki alana çöp ve moloz dökmeye başladığını belirtti.

Vatan Gazetesib>Fatih Belediyesi, dünya mirası listesinde yer alan İstanbul'un tarihi surlarını çöp ve moloz döküm alanı olarak kullanıyor. Restorasyonu yılan hikayesine dönen surların Fatih sınırları içerisinde bulunan Mevlanakapı bölümü, gösterilen özensizliğin boyutlarını apaçık bir şekilde gözler önüne seriyor. Sur kapısı ile komşu olan Güherciler Sokak sakinleri, Fatih Belediyesi'nin bir yıla yakın zamandır surun hemen dibindeki alana çöp ve moloz dökmeye başladığını belirtti.

Turistler kokudan kaçıyor
Sokağın 60 yıllık sakinlerinden Süleyman Altunbaş'ın anlattıkları, durumun vahametini çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor: "Geçtiğimiz hafta gelen 10 kişilik bir turist kafilesi, kokudan ve tozdan burada duramadı. Gezilerini yarıda bırakıp şaşkın bir şekilde kaçarcasına buradan uzaklaştılar. Bu rezalete bir çözüm bulunsun. Hepimiz hasta olduk. Kapılarımızı, pencerelerimizi açamıyoruz. Parkı yapan belediye, hemen yanı başını da çöp alanı haline getirdi. At arabalarıyla da buraya çöp ve moloz taşınıyor."

Fatih Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Can Özyedierler, konuyu defalarca meclis gündemine taşıdıklarını ancak bir sonuç alınamadığını belirterek çöplerin kaldırılmaması halinde dava açacaklarını söyledi. Fatih Belediyesi yetkilileri 20 Haziran tarihinde yapılacak ihalenin ardından çöp ve moloz yığınlarının buradan kaldırılacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/surlari-copluk-yaptik_54654.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!