Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Surların Üzerine Gecekondu

Roma İmparatorluğu zamanında İstanbul’u korumak için inşaatı yapılan tarihi surlar bugün evsizlere ve gecekondulara ev sahipliği yapıyor.

yapi.com.tr
Surların Üzerine Gecekondu

İstanbul'da tarihi yarımadayı çevreleyen surlar evsizlere ve gecekondulara ev sahipliği yapıyor. İHA'nın haberine göre; bakımsız ve atıl durumda bırakılan tarihi surların üzerine ve yanına yapılan evlerin tarihi dokuya verdiği tahrip çekilen görüntülerle gözler önüne serildi. Savaşlara, yüzyıllara ve doğal afetlere karşı durmaya çalışan surlar şimdi ise harabeyi andıran görüntüleri ile içleri sızlatıyor.

Fatih Ayvansaray Mahallesi’nde bulunan surların büyük bir bölümü gecekonduların istilasına uğramış durumda. Çoğu gecekondunun duvarları ile surların duvarlarının bitişik olarak inşaat edilmiş. Bazılarının bahçe diye kullandıkları alan ise çöp yığınları ile dolu. Sur duvarlarının üst kısmına inşaat edilen yapı vatandaşların da tepkisini çekti. Bir çok vatandaş tarihin tahrip edilmesine karşı olduklarını dile getirirken bazıları da burada yaşayanlara başka bir yerde ev yapılıp taşınmaları gerektiğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/surlarin-uzerine-gecekondu_170304.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!